REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Podtynkowy zawór Tempomatic 4 nominowany do German Design Award

  • Autor: Redakcja Ryneklazienek.pl
  • 16 paź 2017 15:02
Podtynkowy zawór Tempomatic 4 nominowany do German Design Award
Fot. Delabie
Podtynkowy zawór Tempomatic 4 nominowany do German Design Award
Podtynkowy zawór Tempomatic 4 nominowany do German Design Award

Nowy elektroniczny, podtynkowy zawór do pisuaru Tempomatic 4 w innowacyjnej skrzynce firmy Delabie został nominowany do kunkursu German Design Award 2018.

REKLAMA

Zawór przekonał jury swoją niepowtarzalną konstrukcją łączącą design i funkcjonalność: elektronika zintegrowana bezpośrednio w płycie. Produkt umożliwia optymalizację zużycia wody przy jednoczesnej gwarancji optymalnej higieny.

Firma Delabie stworzyła „inteligentny” zawór do pisuaru, zdolny do rozpoznania intensywnych okresów i do przystosowania swojego spłukiwania. Podczas dużej frekwencji użytkowników, ilość wody jest zredukowana, aby opłukać jedynie miskę pisuarową pomiędzy dwoma użytkownikami. Na koniec intensywnego okresu następuje dodatkowe spłukiwanie, aby całkowicie wyczyścić miskę pisuarową. Spłukiwanie podtynkowego zaworu Tempomatic 4 do pisuaru uruchamia się po oddaleniu się użytkownika. Brak kontaktu z dłonią zapobiega przenoszeniu bakterii. Spłukiwanie okresowe pozwala ograniczyć proliferację bakterii oraz odnawia poziom wody w syfonie. Zawór jest dostarczany z antystagnacyjnym elektrozaworem.

Skrzynka może być instalowana na wiele sposobów: mocowanie na profilach do płyt kartonowo-gipsowych, od przodu na ścianie nośnej lub z tyłu płyty. Długość skrzynki może zostać skrócona i jest przystosowana aż do 120 mm grubości wykończenia: grube ściany (z cegieł i pustaków) do budynków użyteczności publicznej o wysokim stopniu wandalizmu. Tempomatic 4 podtynkowy do pisuaru jest podłączany z zewnątrz skrzynki. Jeśli mówimy o konserwacji to elektrozawór, filtr i zawór odcinający są dostępne od przodu bez konieczności demontażu skrzynki. Wystarczy zdjąć płytę, aby dostać się do tych elementów.

Zawór jest przystosowany do wody szarej i morskiej. Aby ułatwić ochronę przed mrozem lub bardziej skomplikowaną konserwację, zawór można odłączyć i zdemontować od wewnątrz bez demontażu skrzynki. Zawór ma płytę o ponadczasowym designie, która jest dostępna w wykończeniu błyszczącym, satynowym lub białym. Mała i dyskretna, idealnie harmonizuje się z pomieszczeniem, bez względu na rodzaj budynku użyteczności publicznej. Gładka powierzchnia płyty ogranicza osadzanie się zanieczyszczeń i ułatwia czyszczenie.

German Design Award, przyznawana przez jury złożone z ekspertów niemieckiej Rady Wzornictwa (Rat für Formgebung), jest jedną z najbardziej znanych nagród wzornictwa na świecie i cieszy się dużą renomą, która rozciąga się daleko poza kręgi wyspecjalizowane. Każdego roku, zgłaszane kandydatury najwyższej jakości produktów i projektów komunikacji designu są nagradzane za swój innowacyjny i indywidualny wkład w rozwój międzynarodowego krajobrazu designu. Konkurs narzuca bardzo rygorystyczne kryteria przy wyborze laureatów: dzięki przyjętej unikalnej procedurze nominowania, jedynie produkty o wyjątkowej jakości wykonania są zaproszone do udziału w konkursie .

Źródło: Delabie


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA