REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Polcolorit przejdzie w ręce amerykańskiego giganta?

  • Autor: Rynek Łazienek
  • 14 lut 2017 12:13
Polcolorit przejdzie w ręce amerykańskiego giganta?

Unilin Polska, firma należąca do Grupy Mohawk, ogłosiła wezwanie na 100% akcji Polcoloritu. Oferuje po 5,8 zł za każdą akcję. Zapisy w wezwaniu rozpoczną się 8 marca i potrwają do 19 kwietnia.

REKLAMA

Unilin Polska to firma należąca do amerykańskiego koncernu Mohawk (właściciela m.in. również włoskiej marki Marazzi). W wyniku wezwania zamierza uzyskać 17 923 186 akcji, odpowiadających 21 156 397 głosom na walnym zgromadzeniu spółki, stanowiących 100% ogólnej liczby akcji spółki oraz ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu spółki.

Wezwanie jest efektem umowy inwestycyjnej między Unilin Poland a większościowymi akcjonariuszami Polcoritu, rodziną Marconi. Kontrolują oni obecnie 79,79 proc. akcji Polcoloritu. Zgodnie z umową rodzina Marconi zobowiązała się sprzedać w wezwaniu wszystkie posiadane akcje Polcoloritu.

Przyjmowanie zapisów rozpocznie się 8 marca i potrwa do 19 kwietnia br. Przewidywana data transakcji nabycia to 21 kwietnia.

Cena akcji w wezwaniu to 5,80 zł

Wzywający nie wyklucza wycofania akcji z obrotu na GPW po wezwaniu, zgodnie z obowiązującymi przepisami. Jeżeli wzywający nabędzie co najmniej 90%, ale mniej niż 100% akcji (w przypadku nieziszczenia się warunku i nie objęcia zapisami minimalnej liczby akcji oraz decyzji wzywającego w sprawie nabycia akcji mimo nieziszczenia się tego warunku), wzywający nie wyklucza przymusowego wykupu akcjonariuszy mniejszościowych zgodnie z obowiązującymi przepisami.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA