Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Polka nagrodzona w konkursie DesignTaleStudio

  • Autor: Anna Raducha-Romanowicz
  • 05 lis 2014 09:04
Polka nagrodzona w konkursie DesignTaleStudio
Kolekcja Fossil projektu Kasi Zaręby. / fot. Ceramiche Refin
Polka nagrodzona w konkursie DesignTaleStudio
Polka nagrodzona w konkursie DesignTaleStudio

Katarzyna Zaręba została nagrodzona w konkursie fabryki Ceramiche Refin na projekt płytki ceramicznej. Kolekcja jej projektu jest już w ofercie marki.

REKLAMA

DesignTaleStudio, założone zostało w 1995 roku przez włoską fabrykę Ceramiche Refin jako twórcze laboratorium badawcze. W bieżącym roku ogłosiło międzynarodowy, otwarty konkurs pn. „Create your Tile” - na projekt płytki ceramicznej. Konkurs zorganizowano by wyłonić innowacyjne pomysły na projekt ceramicznych okładzin do mieszkań lub inwestycji komercyjnych, takich które będą oryginalne, z potencjałem rynkowym i będą dawać możliwość wdrożenia do produkcji.

Wśród 800 zgłoszonych pomysłów pomysłów z 78 różnych krajów, pierwszą nagrodę przyznano młodej projektantce z naszego kraju – Kasi Zarębie za jej projekt „Fossil”. Wzór płytek „Fossil” nawiązuje do odcisków skalnych prehistorycznych zwierząt i roślin. Kolekcję można już znaleźć w ofercie marki.

Druga i trzecia nagroda powędrowały odpowiednio do następujących projektów: „Papua” autorstwa Marty Luise Gültlinger i Moritza Köhlera (Niemcy) oraz „Tiebele” autorstwa Sarah Marinaro i Michela Schirinzi (microSTUDIO, Włochy).

  • Kasia Zaręba

    Dorastała i studiowała architekturę w Polsce. Uczęszczała również na prestiżową Design Academy w Eindhoven (Holandia). Tam też po ukończeniu studiów, w 2012 roku, otworzyła własne studio projektowe. Jej prace balansują na pograniczu sztuki, designu i instalacji. Kasia współpracowała z wieloma firmami i organizacjami kulturalnymi, w tym z Muzeum Włókiennictwa w Tilburgu, z Cultuur Ondernemen, Design Drift, Mini/BMW, Studio Izabela Bołoz, Studio Toer.

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA