REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Polska marka z nagrodą w konkursie German Design Award 2017

  • Autor: Anna Raducha-Romanowicz
  • 05 sty 2017 10:16
Polska marka z nagrodą w konkursie German Design Award 2017
fot. Inn. 60/ Miior

Wśród laureatów nagród German Design Awards 2017 znalazła się marka pochodząca z naszego kraju - Miior. Specjalizuje się w produkcji luster łazienkowych wysuwanych na prowadnicach.

REKLAMA

Utworzona w 2015 roku spółka Miior oferuje lustra wysuwne - dziś w swoim portfolio ma ponad 30 modeli produktów tego typu. Jury German Design Awards 2017 przyznało tytuł Special Mention (wyróżnienie) dla lustra Inn.60 tej marki.

- Międzynarodowe jury, które samo wybiera i nominuje produkty do konkursu, doceniło nie tylko unikalne rozwiązanie naszego patentowego systemu prowadnic AXIO-LINK®, ale też niezwykłą uniwersalność design’u. Otóż nagrodzone lustro Inn.60 montuje się w niewielkiej niszy. W maksymalnie wsuniętej pozycji licuje ono z tym, co je otacza. I tak można np. wbudować je w dowolnej wielkości taflę lustra. Można też wbudować ich więcej, dając każdemu użytkownikowi możliwość wybrania najlepszej dla niego wysokości, dla lepszego komfortu. Jak wszystkie inne lustra od Miior, delikatny pas oświetlenia LED, które przybliża się do twarzy wraz z taflą lustra, włącza się automatycznie przy wysunięciu i gaśnie po ponownym „zaparkowaniu”. Unikalne i niezwykle intuicyjne - mówi Leszek Jamiołkowski, wspólnik w spółce Miior.

- Choć nasza firma istnieje od niedawna i jak każdy start-up boryka się z codziennymi problemami, to udało się nam już zaistnieć w kilku krajach EU, w tym w Austrii, Niemczech, Danii, Czechach, Rumunii czy na Litwie. Ostatnio zgłosiła się do nas pracownia architektoniczna Zahy Hadid badając możliwość zastosowania naszych luster w jednym z ich azjatyckich prestiżowych projektów - dodaje Leszek Jamiołkowski.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA