Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Wzornictwo przemysłowe rodem z naszego kraju prezentowane jest w Mediolanie, na targach Salone Internationale del Mobile 2014. W dniach 8-13 kwietnia, zwiedzający oglądać mogą m.in. wystawę polskiego wzornictwa – „Polish job”.

REKLAMA

Celem wystawy jest promocja polskiego wzornictwa na międzynarodowym forum. Ekspozycja prezentuje współczesne polskie wzornictwo z jednej strony bazujące na lokalnej tradycji,  z drugiej -  spoglądające w przyszłość i wykorzystujące innowacyjne rozwiązania.

Obiekty pokazane na wystawie reprezentują trzy uzupełniające się nurty. Pierwszym z nich jest „lokalność” – obejmuje zbiór projektów wyrastających z lokalnych tradycji określanych przez dostępne materiały, takie jak np. len, drewno, węgiel oraz techniki i formy.

Do nurtu „nostalgia” wybrane zostały przedmioty w błyskotliwy sposób nawiązujące do socrealizmu i poddające wybrane elementy kultury tamtej epoki intelektualnemu przetworzeniu prowadząc inteligentny dialog z przeszłością. „Innowacja” z kolei prezentuje rozwiązania, które podążają za nowoczesnymi technologiami i światowymi trendami.

W ramach wystawy można zobaczyć prace autorstwa m.in. Emilii Pyzy, Rygalik Studio, Beza projekt, Marii Witeckiej, Magdy Jonas-Poławskiej, Kai Nosal, Bogny Polańskiej, Romy Skuzy, Ćmielów Design Studio.

Tej prezentacji dokonań polskiego designu towarzyszyć będą warsztaty – zwiedzający będą mogli drukować na drukarce 3D miniaturki wybranych eksponatów.

Organizatorem wystawy jest serwis culture.pl. Koncepcja wystawy została wyłoniona przez międzynarodowe jury (m. in. Zuzanna Skalska, Will Sorrell, Michał Stefanowski) w konkursie zorganizowanym w styczniu br. przez Instytut Adama Mickiewicza. Kuratorzy wystawy to Łódź Design Festival oraz Magda Kochanowska.

W Mediolanie, na innych wystawach towarzyszących targom pokaże swe dokonania jeszcze kilkudziesięciu innych polskich projektantów, firm oraz grup projektowych, m.in. Aleksandra Gaca, Kosmos Project, mamsam, Baskho Trybek, Zieta Prozessdesign.
(źródło: culture.pl)

Mediolańskie wystawy promujące polski design:

POLISH JOB (culture.pl)
POLSKA INNOWACJA W MEDIOLANIE (Zieta Prozessdesign, Lorens, Kristoff)
KUKA COOKING – GOTOWANIE PRZYSZŁOŚCI (School of Form)
POLISH DESIGN (Dorota Koziara Studio)
NIEŚWIADOMOŚĆ ZBIOROWA (Kosmos Project)
DESIGNLINK.PL (Creative Project Foundation)
MUST HAVE FROM POLAND (Fundacja Łódź Art Center)


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA