REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Ponad dwieście produktów i usług w konkursie Dobry Wzór 2016

  • Autor: Ryneklazienek.pl, arr
  • 15 lip 2016 14:43
Ponad dwieście produktów i usług w konkursie Dobry Wzór 2016
Seria Cape Cod marki Duravit była finalistą konkursu Dobry Wzór 2015.

Instytut Wzornictwa Przemysłowego zakończył nabór do konkursu Dobry Wzór 2016. W tym roku zostały zgłoszone 222 produkty i usługi. Najliczniej obsadzona jest kategoria Dom.

REKLAMA

- To najwięcej zgłoszeń w historii konkursu, ta edycja to nasz sukces: zgłosiło się wielokrotnie więcej firm niż w latach ubiegłych, to dowód na to, że marka Dobrego Wzoru się umacnia i coraz więcej firm docenia nasze oceny i wskazania. Poza tym firmy widzą zysk promocyjny jakim jest udział w naszej profesjonalnie przygotowanej wystawie i obecność
w katalogu – mówi Katarzyna Rzehak, dyrektor kreatywna IWP i przewodnicząca jury konkursu.

Produkty i usługi zgłaszane były do konkursu w dziewięciu kategoriach: Dom, Praca, Sfera Publiczna, Usługi, Nowe technologie, Grafika użytkowa i opakowania, Nowe materiały produkcyjne, Transport i komunikacja, Moda i akcesoria.

Najliczniej obsadzoną jest kategoria "Dom", do której zgłoszono 86 produktów.

- Sfera domu jest w Dobrym Wzorze tradycyjnie bardzo bogata , bo IWP stara się rozumieć design jako sposób na ułatwianie ludziom życia, przede wszystkim życia codziennego. Myślimy też o widzach naszej wystawy, którzy często przychodzą, żeby zobaczyć najlepsze na polskim rynku stoły, krzesła, lampy i wanny, ambitne zabawki dla dzieci. Nowością w tym roku jest sfera Mody i akcesoriów, tu z kolei mamy niewiele produktów, ale też to dla nas nowy obszar, w którym widzimy duży potencjał - dodaje Katarzyna Rzehak.

Rekomendowane do konkursu produkty i usługi poddane zostaną dwuetapowej ocenie. Pierwszą, przez Komisję Ekspertów która wyłoni finalistów. Poznamy ich w sierpniu. Drugą w październiku przez multidyscyplinarne jury, które wybierze laureatów.

Przyznane zostaną również nagrody specjalne:
Wzór Roku – nagroda Ministra Rozwoju (przyznawana od 1993 roku jako nagroda Ministra Gospodarki) dla najlepszego polskiego produktu, zaprojektowanego przez polskiego projektanta i wyprodukowana przez polskiego przedsiębiorcę.
Produkt Roku – nagroda specjalna Agencji Rozwoju Przemysłu (przyznawana od 2015 roku) dla najbardziej innowacyjnego polskiego produktu.
Designer Roku – nagroda specjalna prezesa Instytutu Wzornictwa Przemysłowego dla najlepszego polskiego projektanta.

Gala wręczenia nagród oraz wernisaż wystawy pokonkursowej Dobry Wzór 2016 odbędą się 20 października.

Wystawa pokonkursowa Dobry Wzór 2016 potrwa od 21 października do 1 grudnia 2016r.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA