REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Poznaj zwycięzców One Day Design Challenge by Roca Polska

  • Autor: Redakcja ryneklazienek.pl
  • 02 marz 2018 13:01
Poznaj zwycięzców One Day Design Challenge by Roca Polska
Zwycięzcą pierwszej polskiej edycji konkursu One Day Design Challenge by Roca został projekt MIST autorstwa Ewy Nowak i Jarosława Markowicza. Nagrodę przyznano na gali, która odbyła się w sobotę 17 lutego br. podczas imprezy 4DD. Fot. Roca Polska
Poznaj zwycięzców One Day Design Challenge by Roca Polska
Poznaj zwycięzców One Day Design Challenge by Roca Polska
Poznaj zwycięzców One Day Design Challenge by Roca Polska
Poznaj zwycięzców One Day Design Challenge by Roca Polska
Poznaj zwycięzców One Day Design Challenge by Roca Polska

W pierwszej polskiej edycji konkursu One Day Design Challenge by Roca udział wzięło blisko 270 młodych profesjonalistów oraz studentów architektury i designu. W tegorocznej edycji zadanie uczestników polegało na zaprojektowaniu zestawu umywalki i baterii idealnie do siebie pasujących.

REKLAMA

Pozostając wierna idei angażowania się w projekty związane tematycznie z innowacjami i designem, Roca organizuje konkurs One Day Design Challenge by Roca w celu wspierania młodych architektów i projektantów na wczesnym etapie ich kariery.

Od roku 2015 konkurs zaczęto organizować także w innych krajach, aby stworzyć także tam platformę na której młodzi ludzie będą mogli rozwijać swoją kreatywność i zdobywać doświadczenie w świecie profesjonalistów.

W tym roku konkurs będzie organizowany w 11 krajach. To o 5 więcej niż w zeszłym roku. Dotrze teraz zarówno do Polski, jak i Chorwacji, Bazylii, Argentyny i Bułgarii. W Portugalii, Rosji, Omanie i Szanghaju, po zeszłorocznym sukcesie pierwszej edycji, w tym roku będzie miała miejsce druga. Natomiast Dubaj i Hong Kong będą obchodzić odpowiednio 3. i 4. edycję. W Hiszpanii, kolebce One Day Design Challenge by Roca, miejsce będzie miała 7. edycja.

Zwycięzcy polskiej edycji

Z ponad 80. zgłoszonych projektów Jury konkursu wyłoniło trójkę zwycięzców. Nagrodę główną, 1.000€, otrzymał projekt MIST. Jury doceniło projekt za sposób, w jaki łączył użyteczność, trwałość i piękno, oraz za kontynuowanie dobrych, sprawdzonych wzorców, jednocześnie odkrywając i wydobywając z nich nowe oryginalne cechy.

Zwycięzcą pierwszej polskiej edycji konkursu One Day Design Challenge by Roca został projekt MIST autorstwa Ewy Nowak i Jarosława Markowicza. Nagrodę przyznano na gali, która odbyła się w sobotę 17 lutego.

Druga i trzecia nagroda, o wartości 700€ i 400€, została przyznana, odpowiednio, projektowi
MO-VI autorstwa Bogny Bochenkiewicz, Kai Borowskiej i Aleksandra Łukasiewicza oraz projektowi Liky opracowanemu przez Pawła Lasotę, Annę Rudnicką i Annę Woźniakowską. Przyznana została także czwarta nagroda, o wartości 400€, wręczona przez przedstawicieli fundacji We Are Water projektowi Dominiki Czuber i Aleksandry Lesisz o nazwie Foggy Egg.

Uznano, że najlepiej wpisuje się on w misję Fundacji, polegającą na zwiększaniu społecznej świadomości problemu dostępności wody oraz uświadamianie opinii publicznej i instytucjom, jak ważne jest wypracowanie nowej polityki gospodarowania tym zasobem.

Fundacja kładzie nacisk na zrównoważony rozwój i oszczędne używanie tego zasobu oraz prowadzenie akcji zmniejszających negatywne skutki niewystarczającej dostępności wody w wielu regionach Świata.

Wokół 4 Design Days

Konkurs, odbywał się w ramach 4 DESIGN DAYS, stanowi ciekawe wyzwanie dla młodych projektantów i architektów , którzy muszą mierzyć się nie tylko z zadaniem konkursowym, ale też i z czasem, by stworzyć propozycję innowacyjnego projektu przestrzeni łazienkowej, spełniającej wymagania ujawnione im dopiero przy starcie konkursu.

Czytaj także: Tak się warto prezentować na targach. Stoisko Roca na 4DD


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA