Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Poznaliśmy laureatów Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP

  • Autor: Redakcja magazynu Łazienka
  • 04 cze 2014 09:43
Poznaliśmy laureatów Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP
Grupa PSB, Nagroda Gospodarcza RP -_wreczanie nagród. / fot. Grupa PSB
Poznaliśmy laureatów Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP
Poznaliśmy laureatów Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP

Nagroda Gospodarcza Prezydent RP trafia w tym roku m.in. do dwóch firm związanych z branżą budowlaną.

REKLAMA

- Sukces gospodarczy jest efektem pracy tych, którzy podejmowali decyzje o wielkiej reformie, ale przede wszystkim tych, którzy zagospodarowywali wolność - mówił w poniedziałek w Poznaniu Bronisław Komorowski podczas wręczania Nagród Gospodarczych Prezydenta RP.

Wśród tegorocznych laureatów znalazły się też firmy z sektora budowlanego. W kategorii Ład Korporacyjny i Społeczna Odpowiedzialność Biznesu nagrodzono Grupę Polskie Składy Budowlane S.A., która na rynku działa od 16 lat, zrzesza 331 małych i średnich rodzinnych firm z całej Polski, które prowadzą handel w ponad 500 sklepach. Grupę PSB do „Nagrody Gospodarczej Prezydenta” nominował Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego.

Uroczysta Gala odbyła się 2 czerwca 2014 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, podczas której prezydent Bronisław Komorowski wręczał laureatom statuetki. Nagrodę w imieniu Grupy PSB odebrał Bogdan Panhirsz – dyrektor zarządu Grupy PSB S.A.

W kategorii Trwały Sukces nagrodę otrzymała spółka Selena FM S.A. - globalny producent i dystrybutor chemii budowlanej. W skład Grupy Selena FM wchodzi 30 spółek na całym świecie.

Pozostali laureaci to:

- w kategorii Innowacyjność - firma Medicalgorithmics S.A.,

- w kategorii Obecność na Rynku Globalnym - firma Delphia Yachts Kot,

- w kategorii Zielona Gospodarka - Grupa Azoty Zakłady Azotowe Puławy S.A.,

Łącznie w XII edycji Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP zgłoszono 115 najlepszych firm i instytutów naukowo-badawczych, wytypowanych przez 58 instytucji zgłaszających: urzędów marszałkowskich oraz instytucji biznesowych, fundacji, stowarzyszeń i redakcji czasopism branżowych.

(źródło: Prezydent.pl)


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA