Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Projektanci pomagają opowiadać bajki

  • Autor: Arkadiusz Kaczanowski
  • 27 paź 2014 11:39
Projektanci pomagają opowiadać bajki
Bajkowóz zaprojektowany przez Marmorin Design Studio był pokazywany na Łódź Design Festival 2014. Fot. Arkadiusz Kaczanowski
Projektanci pomagają opowiadać bajki
Projektanci pomagają opowiadać bajki

Projektanci z Marmorin Design Studio stworzyli Bajkowozy dla Fundacji Serdecznik - wędrujące szpitalne biblioteki, które małym pacjentom przywożą niezwykłe historie oraz pomagają rozbudzać wyobraźnię.

REKLAMA

Zadaniem projektantów jest realizować marzenia - zarówno własne, jak też tych, dla których się tworzy. Podczas tegorocznego Łódź Design Festival można było zobaczyć Bajkowóz, czyli mobilną szpitalną bibliotekę. Idealny przykład tego jak design spełnia marzenia i może zmieniać świat. Za projekt odpowiedzialni byli projektanci firmy Marmorin, która na swoim stoisku prezentowała ten unikalny obiekt. To artyści pracujący dla tej marki byli odpowiedzialni za wymyślenie i stworzenie unikalnej jednostki "edukacyjno-rozrywkowo-marzycielskiej".

"Bajkowóz" przyciągał uwagę zwiedzających - nie tylko dzieci. 

 

 

Bajkowozy od dłuższego czasu mieszkają w Szkołach Przyszpitalnych ZSS nr 110 na ul. Szpitalnej oraz ZSS nr 108 na ul.Krysiewicza. Przemierzają tam wytrwale korytarze i szpitalne sale podążając na kolejne spotkania z dziećmi. Razem z ich opiekunami przywożą dzieciom książki, marzenia i przygody. Kolejne Bajkowozy już czekają na podróż do Szczecina, Gdyni, Bydgoszczy i innych miast - czytamy na stronach Fundacji Serdecznik z Poznania, która odpowiada za realizację projektu.

 

 

 

Jak wspominają przedstawiciele Fundacji - za ideą Bajkowozu kryła się potrzeba stworzenia czegoś konkretnego i namacalnego, co będzie zarazem impulsem do odbywania przez dzieci marzycielskich podróży bez opuszczania szpitala. Tak powstał projekt "Oddział Bajka - Wędrująca Szpitalna Biblioteka", czyli pomysł na uruchomienie mobilnego oddziału biblioteki - z książkami i magicznymi akcesoriami, które animatorom pomogą w pracy z najmłodszymi. 


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA