Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Logo IV Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw

22 września rozpocznie się w Katowicach IV Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Będzie okazją do dyskusji o kondycji i przyszłości rozwoju sektora MŚP w Polsce i Europie.

REKLAMA

Kongres jest płaszczyzną dyskusji skupiających przedstawicieli sektora MŚP i dużych firm, świata nauki, instytucji otoczenia biznesu, samorządów terytorialnych oraz władz rządowych. W ramach tegorocznej edycji zaplanowano ok. 25 paneli dyskusyjnych, w których weźmie udział ponad 130 ekspertów z Polski i zagranicy, a liczba uczestników szacowana jest na ok. 3000.

Tegoroczna edycja Kongresu odbędzie się w dniach 22-25 września w Katowicach. 

10 lat w UE oraz perspektywy ekspansji

Hasłem przewodnim tegorocznego Kongresu jest „10 lat przedsiębiorczości bez granic”, a jego celem symboliczne podsumowanie wymiaru gospodarczego przynależności do struktur unijnych.

Organizatorzy chcą szczególnie podkreślić międzynarodowy charakter Kongresu. Trzeciego dnia wydarzenia polscy przedsiębiorcy będą mieli okazję poznać szanse, jakie daje wejście na zagraniczne rynki. Eksperci będą służyć informacją dotyczących wybranych krajów. Obecni będą przedstawiciele służb dyplomatycznych, przedstawiciele instytucji otoczenia biznesu oraz przedsiębiorcy. Podczas Kongresu poruszany będzie także praktyczny wymiar budowania relacji międzynarodowych o charakterze biznesowym w sektorze MŚP – jeden z paneli poświęcony będzie porozumieniu o strefie wolnego handlu pomiędzy Unią Europejską a Stanami Zjednoczonymi. Do udziału w debacie zaproszone zostały osoby, które negocjują treść porozumienia.

Biznes dla młodych przedsiębiorców

Forum Młodych RIG w Katowicach poprowadzi wydarzenia skierowane do ludzi młodych. Odbywające się w ramach Kongresu Europejskie Forum Młodych Przedsiębiorców to poszukiwanie europejskich wzorców przedsiębiorczości i źródło wiedzy na temat prowadzenia własnego biznesu.

- Zamierzamy przekazać na ręce rządu RP rekomendacje związane z prowadzeniem firmy przez młodych przedsiębiorców z Polski podczas Europejskiego Forum Młodych Przedsiębiorców, które będzie integralną częścią Kongresu w Katowicach - podsumowuje Przemysław Grzywa z Forum Młodych Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach.

Targi i Samorząd dla MŚP

Przedsięwzięciem towarzyszącym Kongresowi będą Targi Usług i Produktów dla MŚP BIZNES EXPO, podczas których firmy i instytucje będą prezentować ofertę skierowaną do tego sektora. Zeszłoroczne Targi zgromadziły 50 wystawców.

Dodatkowo Kongresowi towarzyszyć będzie Program "Samorząd, który wspiera MŚP". Celem programu jest wyłonienie i promocja samorządów, które stwarzają przedsiębiorstwom sektora MŚP dogodne warunki do prowadzenia działalności gospodarczej oraz w szczególny sposób wspierają rozwój tego sektora.

Udział w Kongresie jest bezpłatny. Rejestracji on-line można dokonać na stronie internetowej wydarzenia, gdzie znajdują się również szczegółowe informacje dotyczące przedsięwzięcia.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA