Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Ceremonia otwarcia fabryki Rovese w Kuczinskim Zakładzie Ceramicznym w Żeleznodorożnym (Rosja). / fot. Rovese

W wywiadzie udzielonym Rzeczpospolitej Michał Sołowow, największy udziałowiec Rovese, zdradza dlaczego zdecydował się na skup akcji spółki.

REKLAMA

W opublikowanym 18 października 2014 r. na stronach ekonomicznych Rzeczpospolitej wywiadzie Michał Sołowow mówi dlaczego zdecydował się na skup akcji spółki Rovese oraz wycofanie ich z obrotu giełdowego. Zgodnie z wcześniejszymi komentarzami analityków decyzja związana jest z potrzebą elastycznego zarządzania firmą, która musi sobie radzić z niepewną sytuacją na rynku - zwłaszcza Wschodnim. Sołowow nie wyklucza, że w skrajnej sytuacji może dojść do podziału firmy na "dwie niezależne operacje", w związku z tym że ta operuje w obszarze Zachodnim i Wschodnim. Właściciele potrzebują możliwości szybkiego reagowania na zmiany sytuacji oraz większej swobody w negocjacjach z instytucjami finansującymi.

Cały wywiad "Olbrzymie wyzwania przed Rovese" dostępny na stronach ekonomicznych Rzeczpospolitej.  O planach skupienia akcji spółki pisaliśmy też na Ryneklazienek.pl.

W rozmowie Sołowow argumentuje, że proponowana cena jest korzystna dla inwestorów i że daje im szansę na wyjście z niepewnej inwestycji na dobrych warunkach. Podobnie uważa w swoim komentarzu na portalu Parkiet Maciej Rudke dziennikarz Gazety Giełdy Parkiet: - Perspektywy dla spółki w najbliższych kwartałach nie są najlepsze. Być może dla inwestorów wezwanie okaże się dobrą okazją do sprawnego wyjścia z tej, niestety, nietrafionej inwestycji - pisze w komentarzu, dodając że Sołowow w przypadku Rovese powtarza ruch, który wykonał rok temu w przypadku Barlinka.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA