REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Przybywa Mrówek. Grupa PSB ma 190 sklepów w całej Polsce

  • Autor: Ryneklazienek.pl, AK
  • 20 kwi 2015 15:23
Przybywa Mrówek. Grupa PSB ma 190 sklepów w całej Polsce
Sklep Mrówka w miejscowości Przysucha. / fot. Grupa PSB

W tym roku sieć marketów „dom i ogród” pod nazwą „PSB-Mrówka” powiększyła się o 10 placówek w Polsce. Obecnie sieć sklepów PSB-Mrówka i Mini-Mrówka liczby 190 obiektów. Do końca roku liczba sklepów ma przekroczyć 200.

REKLAMA

W tym roku sklepy zostały otwarte w Tomaszowie Mazowieckim, Jaśle, Biskupcu, Dąbrowie Tarnowskiej, Myślenicach, Przysuchej, Złotoryi, Żychlinie, Hoczwi i Sadownem. Do końca roku planowane jest uruchomienie jeszcze ponad 20 marketów.

Mrówki Funkcjonują głównie w miastach powiatowych, ale także w  miejscowościach gminnych pod nazwą „Mini-Mrówka”. Mini-Mrówki to sklepy o powierzchni mniejszej niż 800 mkw., aktualnie działa 47 takich obiektów. Łączna powierzchnia sprzedaży wszystkich sklepów wynosi ponad 210 tys. mkw. Przychody Mrówek w ciągu 3 m-cy 2015 r. wyniosły ponad 215 mln zł i były o 30% wyższe niż rok temu. Zaś przychody w całym 2014 r. osiągnęły pułap ponad 1 mld zł. 

- Pierwsze Mrówki powstały 13 lat temu, ale wyraźne przyspieszenie rozbudowy sieci nastąpiło w 2009 roku – w poszczególnych sezonach uruchamialiśmy od 20 do ponad 30 sklepów. W 2015 roku planujemy powiększenie sieci o ponad 30 marketów. Do tej pory polskie firmy kupieckie, prowadzące Mrówki, wydały łącznie ponad 1,1 mld zł na budowę  i wyposażenie tych marketów - mówi Mirosław Lubarski, dyrektor marketingu Grupy PSB S.A..

 

 

 


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA