Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

fot. Shutterstock

Jak podaje Grupa PSB, w sierpniu 2014 jej przychody były niższe, niż w tym samym miesiącu przed rokiem, jednak w ośmiu miesiącach tego roku wyższe od ubiegłorocznych.

REKLAMA

Przychody PSB S.A. (centrali) ze sprzedaży materiałów budowlanych (do sieci Grupy PSB) w sierpniu 2014 r. były o 2% niższe niż przed rokiem oraz o 5% niższe niż w lipcu 2014 r. Sprzedaż po ośmiu miesiącach 2014 r. była wyższa o 14,5% od osiągniętej w analogicznym okresie roku poprzedniego.

Wskaźnik optymizmu związanego ze wzrostem liczby pozwoleń na budowę mieszkań ogółem wydanych w okresie styczeń-lipiec 2014 r., w porównaniu z analogicznym okresem roku poprzedniego, przyjął wartość plus 15,8%, ale w kategorii mieszkań w budownictwie indywidualnym minus 0,7%. Równolegle w zakresie mieszkań ogółem, których budowę rozpoczęto dynamika wyniosła plus 18,9%, a w kategorii mieszkań w budownictwie indywidualnym plus 4,3%.

W sierpniu 2014 r., w porównaniu do poprzedniego miesiąca, wzrosły ceny narzędzi i sprzętu budowlanego (+0,6%), izolacji termicznych (+0,5%) i wodochronnych (+0,2%). Spadły ceny silikatów (-1,1%), pokryć i folii dachowych, rynien (-1%), chemii budowlanej (-0,8%), gazobetonów (-0,7%), suchej zabudowy (-0,6%) i mat. ściennych ceramicznych (-0,2%). W pozostałych grupach ceny nie zmieniły się.

W kategorii „inne” wzrosły jedynie ceny farb, lakierów, tapet (+5,9%). Natomiast spadły ceny instalacji i techniki grzewczej, kanalizacji, odwodnień, wentylacji (-0,7%) oraz cementu, wapna (-0,6%). Nie zmieniły się ceny płytek ceramicznych, wyposażenia łazienek i kuchni, wyrobów stalowych, kostki brukowej oraz bram, ogrodzeń.

(źródło: PSB)


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA