REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

PSB z nowym Centrum Logistycznym na Pomorzu

  • Autor: Redakcja RynekLazienek.pl
  • 02 sie 2017 09:27
PSB z nowym Centrum Logistycznym na Pomorzu
Centrum Logistyczne, Wąbrzeźno Fot. PSB
PSB z nowym Centrum Logistycznym na Pomorzu
PSB z nowym Centrum Logistycznym na Pomorzu

W Wąbrzeźnie 6 lipca miało miejsce uroczyste otwarcie drugiego w Polsce Centrum Logistycznego Grupy PSB Handel S.A. do obsługi sklepów PSB Mrówka. Ruszyły już dostawy.

REKLAMA

Budowa Centrum Logistycznego w Wąbrzeźnie (woj. kujawsko-pomorskie) rozpoczęła się 11 sierpnia 2016 r. Po niespełna roku, na działce inwestycyjnej o powierzchni 4,4 ha, stanęła nowoczesna hala magazynowa o powierzchni 18,6 tys. mkw. oraz utwardzony plac o powierzchni ponad 18 tys. mkw. Koszt inwestycji wyniósł 32 mln zł.

Nowe Centrum Logistyczne będzie obsługiwało sklepy PSB Mrówka oraz częściowo składy PSB i placówki PSB Profi z północnej części Polski: do linii Poznań – Łódź – Biała Podlaska. Dzięki temu poprawi się logistyka dostaw w tamtym regionie Polski. Skorzystają na tym również klienci sieci PSB. Do obsługi zostało zatrudnionych 28 pracowników, a docelowo będzie pracowało ok. 80 osób.

Pierwsze Centrum Logistyczne PSB powstało w 2012 r. w Wełeczu k/Buska-Zdroju (w centrali). Powierzchnia Centrum wynosi 10 tys. mkw. i zawiera 15 tys. miejsc paletowych. Centrum daje możliwość jednoczesnego załadunku 7 samochodów ciężarowych. Dzięki temu polepszono logistykę dostaw do partnerów sieci PSB w Polsce. Wraz z dynamicznym rozwojem sieci marketów Mrówka, po 4 latach okazało się, że Centrum nie jest wstanie zapewnić terminowych dostaw do wszystkich partnerów. Dlatego zarząd Grupy PSB zdecydował się na inwestycję w północnej części Polski, w celu usprawnienia dostaw w tamtym regionie.

Obecnie sieć Grupy PSB liczy 255 marketów PSB Mrówka, 412 składów budowlanych i 53 centra handlowe PSB Profi.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA