REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Rafał Majka dołączył do teamu sponsorowanego przez Hansgrohe

  • Autor: Ryneklazienek.pl, arr
  • 02 wrz 2016 09:21
Rafał Majka dołączył do teamu sponsorowanego przez Hansgrohe
Do teamu Bora-Hansgrohe dołączy Rafał Majka / fot. Hansgrohe

Grupa kolarska Bora-Hansgrohe podpisała kontrakt z Rafałem Majką.
Polak ma być liderem w zespole.

REKLAMA

Rafał Majka rozpocznie treningi z grupą Bora-Hansgrohe w sezonie 2017/2018. Podpisał kontrakt na dwa lata. Razem z nim w niemieckiej ekipie będzie jeździł Paweł Poljański oraz Maciej Bodnar. Brązowy medalista igrzysk olimpijskich ma być liderem zespołu podczas najważniejszych wyścigów.

Rafał Majka jest pierwszym polskim kolarzem, który zapewnił sobie wygraną w klasyfikacji górskiej Tour de France oraz wygrał wyścig Tour de Pologne (2014). W 2015 roku wygrał 11. etap Tour de France oraz jako pierwszy Polak w historii stanął na podium wyścigu Vuelta a España. W 2016 roku po raz drugi został zwycięzcą klasyfikacji górskiej w Tour de France oraz brązowym medalistą Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro.

Tradycja sponsoringu sportowego nie jest w Hansgrohe nowością. Firma była wcześniej zaangażowana we wspieranie kolarstwa górskiego oraz dyscyplin lekkoatletycznych.
Zawodowe kolarstwo jest sportem innowacyjnym, dynamicznym i popularnym na całym świecie, stąd też zainteresowanie firmy właśnie tą dyscypliną.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA