Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Raport GUS: Tańsze roboty budowlane na początku roku

  • Autor: Redakcja magazynu Łazienka
  • 28 kwi 2014 11:44
Raport GUS: Tańsze roboty budowlane na początku roku
fot. Shutterstock
Raport GUS: Tańsze roboty budowlane na początku roku
Raport GUS: Tańsze roboty budowlane na początku roku

Koszt wykonywania instalacji wodociągowych, kanalizacyjnych, podłóg i powierzchni wewnętrznych pomieszczeń maleje od początku roku. W styczniu i lutym spadły ceny wykonania większości robót budowlanych.

REKLAMA

Główny Urząd Statystyczny przeanalizował zmiany cen robót budowlano-montażowych w budownictwie w lutym i styczniu 2014 r. Generalnie w większości obszarów koszt wykonania robót maleje.

Koszt wykonanie tynków, okładzin i licowania powierzchni wewnętrznych w okresie styczeń-luty 2014 zmalał o 2,1% w stosunku do roku ubiegłego. Spadek cen następuje z miesiąca na miesiąc.

Powoli, również z miesiąc na miesiąc, co 0,1% spada koszt wykonania podłóg i posadzek. W stosunku do stycznia-lutego ubiegłego roku zaszła zmiana o 1,6%.

Wykonanie instalacji wodociagowych jest teraz tańsze o 0,2% w stosunku do roku ubiegłego. Mniej płacimy też za instalacje kanalizacyjne – tu zmiana wynosi 1,3% .

Pełne zestawienie tabelaryczne powyżej w galerii.

Badanie cen robót i obiektów budowlanych przeprowadzono na 480 podmiotach. Obserwacją objęto 22 obiekty budowlane (m.in. budynki wolnostojące jednorodzinne, budynki szeregowe, wielomieszkaniowe, usługowe, pawilony handlowe, supermarkety, szkoły, budynki administracji, etc.).

Powyższe dane sa danymi uśrednionymi dla wszystkich przebadanych obiektów. W raporcie GUS podano również szczegółowe statystyki dla każdego typu obiektu.

(źródło: Główny Urząd Statystyczny)


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA