REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Robert Kamiński dyrektorem regionu Europa Północno-Wschodnia Hansgrohe SE

  • Autor: Redakcja RynekLazienek.pl
  • 28 sie 2017 07:38
Robert Kamiński dyrektorem regionu Europa Północno-Wschodnia Hansgrohe SE
Robert Kamiński

Obecny prezes zarządu Hansgrohe Polska obejmie funkcję dyrektora regionu Europa Północno-Wschodnia Hansgrohe SE.

REKLAMA

Zarząd Hansgrohe SE zdecydował o powierzeniu Robertowi Kamińskiemu, obecnemu prezesowi zarządu Hansgrohe Polska – z dniem 1 września 2017 roku – funkcji dyrektora regionu Europa Północno-Wschodnia (NEE – North-East Europe).

Region Europa Północno-Wschodnia w strukturze Hansgrohe obejmuje 22. kraje: Danię, Norwegię, Szwecję, Finlandię, Islandię, Litwę, Łotwę, Estonię, Polskę, Czechy, Słowację, Węgry, Rumunię, Bułgarię, Słowenię, Chorwację, Serbię, Bośnię i Hercegowinę, Macedonię, Czarnogórę, Albanię i Grecję.

W nowej roli Robert Kamiński będzie raportował bezpośrednio do wiceprezesa zarządu Hansgrohe SE, Christophe’a Gourlan.

Robert Kamiński pozostanie jednocześnie prezesem zarządu Hansgrohe Polska, w której strukturach pracuje od 2011 roku, najpierw jako Dyrektor Sprzedaży i Marketingu a następnie członek zarządu do spraw sprzedaży i marketingu. Prezesem zarządu został w marcu 2015 roku.

Jak podano w komunikacie adresowanym do pracowników, Robert Kamiński „dołączył do zespołu Hansgrohe posiadając bogate doświadczenie międzynarodowe w strukturach uznanych organizacji, m.in. Philips i SONY. Po jego pojawieniu się w firmie, Hansgrohe Polska było w stanie znacząco zwiększyć udziały rynkowe we wszystkich krajowych kanałach dystrybucji, realizując strategie zrównoważonego, dochodowego wzrostu, zgodnie z zadaniami wyznaczonymi przez zarząd Hansgrohe SE”.

- Powierzenie odpowiedzialności za tak rozległy i zróżnicowany region jest niewątpliwie wyrazem zaufania zarządu Hansgrohe SE do managera z naszej części Europy, ale także – a może przede wszystkim! – docenieniem wysiłków całego zespołu Hansgrohe Polska, dzięki którym osiągnęliśmy bardzo dobre wyniki w naszych codziennych działaniach. Tylko dzięki zaangażowaniu i współpracy całego mojego Zespołu możliwe było to, co legło u podstaw decyzji o nominowaniu mnie na to zaszczytne stanowisko. Ufam, iż doświadczenie zdobyte w czasie mojej pracy w strukturach Hansgrohe Polska będzie inspirującym dla innych krajów regionu, ale także, że doświadczenia innych krajów pozwolą uczynić tak z Polski jak i z pozostałych rynków regionu Europy Północno-Wschodniej jeszcze bardziej znaczącego kontrybutora biznesu grupy Hansgrohe. Region Północno-Wschodniej Europy jest niewątpliwie potencjalnym źródłem dalszego zwiększania pozycji rynkowej marek AXOR i hansgrohe na naszym kontynencie, będącym od ponad stu lat kolebką Firmy zmieniającej świat łazienek i kuchni w kontekście jakości, designu i wsłuchania się w potrzeby każdego Klienta - powiedział Robert Kamiński po ogłoszeniu decyzji zarządu Hansgrohe SE.

Robert Kamiński (ur. 1967) ukończył studia na Politechnice Warszawskiej (Wydział Elektroniki) i na University of Surrey w Wielkiej Brytanii. Posiada wieloletnie doświadczenie menadżerskie w krajowych i międzynarodowych strukturach B2B i B2C.

Prywatnie lubi podróżować i ceni analogowy wymiar życia – pasjonuje go analogowy sprzęt audio, analogowa technika zapisu i odtwarzania dźwięku (kolekcjonuje taśmy analogowe i płyty winylowe), fotografuje analogowymi aparatami.  


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA