REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Roca oficjalnym partnerem 4 Design Days 2018

  • Autor: Redakcja Ryneklazienek.pl
  • 12 lut 2018 13:56
Roca oficjalnym partnerem 4 Design Days 2018
Fot. Roca

W dniach 15-18 lutego 2018 r., w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, odbędzie się trzecia edycja 4 Design Days – jednego z największych wydarzeń dotyczących trendów w architekturze i designie, gromadzącego ikony światowego i polskiego wzornictwa, architektów i projektantów, producentów, firmy usługowe i developerów. Podobnie jak  w poprzednich latach, nie może tam zabraknąć marki Roca.

REKLAMA

Przez cztery dni stoisko Roca będzie dostępne zarówno dla profesjonalistów, jak również konsumentów zainteresowanych funkcjonalnym, estetycznym i ekologicznym wyposażeniem łazienki.

Stoisko Roca na 4DD

W trakcie targów w jednym miejscu będzie można znaleźć szeroką gamę produktów łazienkowych łączących w sobie zarówno unikatowy design, jak i najnowsze technologie. W tym roku marka Roca zaprezentuje między innymi ekskluzywną kolekcję ceramiki łazienkowej Beyond, wykonaną z innowacyjnej formuły ceramiki Fineceramic.

Propozycja ta wpisuje się w urbanistyczne trendy, wykorzystując wyjątkowe możliwości projektowania, jakie daje to nowatorskie rozwiązanie technologiczne. Nie zabraknie też cieszącej się dużym uznaniem kolekcji Inspira, reprezentowanej między innymi przez intuicyjną toaletę myjącą In-Wash, opracowaną z myślą o zapewnieniu maksymalnego komfortu i higieny.

Czytaj także: Wybitni architekci i designerzy z zagranicy – spotkasz ich podczas 4 Design Days w Katowicach

Będzie można również zapoznać się z działaniem technologii Rimless, wykorzystywanej w wielu miskach WC Roca, pozwalającej na znaczną oszczędność wody i utrzymanie najwyższej higieny. Zaprezentowane będą też zupełne nowości, takie jak Raina, pierwsza  wanna wykonana z opracowanego przez Roca materiału konglomeratowego Surfex®, zachwycająca harmonią kształtów, subtelnymi liniami i delikatnymi krawędziami.

Roca w "sercu" designu

4 Design Days to także platforma wymiany poglądów między architektami, projektantami oraz przedstawicielami producentów, firm usługowych i developerów. Pośród poruszanych tematów nie zabraknie rozmów o wyzwaniach i perspektywach rozwoju rynku nieruchomości, roli architektury i wzornictwa w budowaniu jakości czy konkurencyjności inwestycji.

Roca, będąca jednym ze sponsorów wydarzenia, weźmie także udział w panelu inauguracyjnym: „Design. Design thinking czy design feeling – która droga jest właściwa dla projektowania”, którego  uczestnicy będą dyskutować o tym, czy efekt musi być dobry, funkcjonalny i pozbawiony emocji. Wraz z innymi panelistami w tej sesji wystąpi Jaume Cassanyer Tosques, architekt i Product Manager marki Laufen.

Przedstawicieli firmy Roca nie zabraknie także i w innych sesjach. Joanna Dec-Galuk, dyrektor marketingu Roca Polska będzie uczestniczyć w dyskusji o tym, jak kształtować ofertę, aby odzwierciedlała zmieniające się myślenie o przestrzeni do życia w czasie sesji „Design. Wnętrza mieszkaniowe. Projekt łazienka”.

Konkurs dal studentów

Podczas tegorocznej edycji 4 Design Days, Roca przygotowała wyjątkowe wydarzenie dla studentów, młodych architektów oraz projektantów. W sobotę, 17 lutego br. , w ramach targów odbędzie się pierwsza polska edycja konkursu ODDC. Jego uczestnicy zmierzą się z niezwykłym wyzwaniem zaprojektowania w ciągu jednego dnia innowacyjnych produktów, z obszaru przestrzeni łazienkowej. 

Konkurs rozpocznie się rejestracją o godz. 9.00,  następnie uczestnicy będą mieli niecałe 7 godzin na przygotowanie projektu. Po złożeniu prac jury dokona ich oceny i ogłosi wyniki podczas ceremonii przyznania nagród. Twórcy trzech najlepszych projektów otrzymają nagrody wysokości, odpowiednio, 1000, 700 i 400 EUR. Jury może dodatkowo przyznać specjalną nagrodę Fundacji We Are Water o wartości 400 EUR.

Więcej o konkursie można przeczytać na stronie: www.onedaydesignchallenge.net 


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA