REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Roca Polska realizuje drugi etap swojej inwestycji pod Gliwicami

  • Autor: Ryneklazienek.pl, arr
  • 04 lis 2015 09:40
Roca Polska realizuje drugi etap swojej inwestycji pod Gliwicami
fot. Roca Polska

Roca Polska buduje 15 tys. mkw. dodatkowej powierzchni produkcyjnej – w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, podstrefie Gliwice. Koniec prac przewidziany jest na połowę 2016 roku.

REKLAMA

Dotychczasowy budynek zajmuje 31 tys. mkw., z których to 7 tys. mkw. wykorzystywanych jest na magazyn. Nowa inwestycja pozwoli na zwiększenie mocy produkcyjnych z 1 mln do około 1,6 mln sztuk ceramiki.

Zrealizowany został już I etap inwestycji, który polegał na przygotowaniu m.in. placów składowych koniecznych dla uwolnienia powierzchni pod zasadniczą rozbudowę. 18 sierpnia br. firma uzyskała pozwolenie na budowę drugiego etapu czyli samej rozbudowy i z początkiem września rozpoczęto prace.

Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Skanska. Koniec prac przewidziany jest na połowę 2016 roku, tak aby w ostatnim kwartale firma mogła sprzedawać już sztuki z nowych linii produkcyjnych. Łączny koszt dwóch etapów wyniesie około 90 mln złotych, a zatrudnienie wzrośnie o ponad 100 osób.

Nowa inwestycja firmy Roca ma zaspokajać krajowy popyt, ale produkty tu wytwarzane trafiać będą również na rynki europejskie – m.in. do Niemiec, Skandynawii, Austrii czy Szwajcarii.

  • Jacek Różycki, dyrektor generalny Roca Polska Sp. z o.o.

    Decyzja o rozbudowie polskiej fabryki wynika m.in. z bardzo dobrych wyników polskiej fabryki zarówno jakościowych jak i kosztowych w porównaniu do innych fabryk Grupy oraz rosnącego zapotrzebowania na produkty Grupy Roca ( w tym marki szczególnie marki Laufen w tej części Europy).Tak jak wspomniałem już wcześniej nasze położenie geograficzne predysponuje nas do zaopatrywania części Centralnej Europy a tutaj głównie nastąpił wzrost sprzedaży i popytu. Jest to dla nas olbrzymia szansa ale tez duże wyzwanie polegające na produkcji coraz bardziej wymagających produktów z użyciem najnowocześniejszych technologii. Wzrasta również znacznie ilość wdrażanych nowości. Nie jest wykluczony kolejny etap rozbudowy w przyszłości.

REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA