REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Roca wspiera młodych projektantów

  • Autor: Ryneklazienek.pl, arr
  • 23 sie 2016 10:22
Roca wspiera młodych projektantów
Projekt siedziby Teatru Współczesnego w Szczecinie autorstwa Marceliny Kuźniar. Fot. Roca

Roca ufundowała jedną z nagród w konkursie dla autorów najlepszych prac dyplomowych polskich uczelni architektonicznych. Laureatkę zaprosiła na staż do Gryfic.

REKLAMA

Doroczna nagroda Stowarzyszenia Architektów Polskich Dyplom Roku im. Zbyszka Zawistowskiego przyznawana jest za najlepszą pracę dyplomową, która uzyskała w danym roku tytuł magistra inżyniera architekta na polskich uczelniach architektonicznych. W tegorocznej, 52 edycji tego prestiżowego konkursu, udział wzięło 90 prac.

Roca, która od lat wspiera studentów architektury, wzornictwa oraz młodych projektantów i architektów przyznała swoją nagrodę specjalną.Trafiła ona do Marceliny Kuźniar - za projekt nowej siedziby Teatru Współczesnego w Szczecinie. Doceniając kreatywność, pasję oraz śmiałe podejście do tematu pracy dyplomowej, Roca zaprosiła Marcelinię Kuźniar na staż do należącego do Grupy Roca zakładu produkcyjnego w Gryficach.

Zwycięzcą tegorocznego konkursu został Paweł Bussold z Politechniki Gdańskiej, który swoją pracę Cegielnia Harsz – Centrum Rzemiosła przygotował pod okiem dr inż. arch. Andrzeja Prusiewicza. Jury doceniło dopasowanie istniejącego kontekstu przyrodniczego z poszanowaniem starej tkanki zabytkowej zabudowy oraz połączenie programów edukacyjnego z wypoczynkiem i rekreacją. Niepodważalnym walorem pracy jest także prostota zastosowanych rozwiązań funkcjonalnych i przestrzennych.

Konkurs został ogłoszony 21 marca 2016 roku i trwał do 6 maja. Głównym kryterium oceny były wybitne wartości architektoniczne i urbanistyczne projektu oraz ich znaczenie w procesie przestrzennego kształtowania środowiska życia człowieka. 12 maja ogłoszono wyniku, a dzień później w siedzibie ZG SARP w Warszawie otwarto wystawę pokonkursową.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA