REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Ruszyła 4. edycja festiwalu We ART Water

  • Autor: Redakcja Ryneklazienek.pl
  • 05 paź 2017 11:02
Ruszyła 4. edycja festiwalu We ART Water
Fot. Materiały organizatora
Ruszyła 4. edycja festiwalu We ART Water

Ruszyła 4. już edycja festiwalu filmowego We ART Water, budującego świadomość problemu, jakim jest brak dostępu do wody i higieny w wielu regionach świata. Organizatorem jest fundacja firmy Roca.

REKLAMA

3 października 2017, rozpoczęła się rejestracja do tegorocznego konkursu filmów krótkometrażowych, których myślą przewodnią jest “woda i higiena”. By wziąć w nim udział należy zarejestrować się na stronie www.wearewater.org. Zgłoszenia będą przyjmowane do 3 kwietnia 2018. Projekty o długości od 1 do 3 minut można nakręcić w trzech kategoriach – mikro-fikcja, mikro-dokument i mikro-animacja. W każdej z nich nagroda główna to 3 000 euro. Przewidziano także nagrodę o wartości 1 000 euro za film, który zostanie wybrany głosem publiczności.

Przy okazji konkursu Dyrektor Fundacji We Are Water Xavier Torras, przypomina że, “według danych ONZ 2,4 miliarda ludzi nie ma zapewnionych odpowiednich warunków higienicznych, co więcej, nie zdaje sobie sprawy z tego, że jest to problem”.

26. września w ramach 65. Międzynarodowego Festiwalu w San Sebastian ogłoszone zostało prestiżowe jury konkursu. W jego skład wchodzą znani i cenieni hiszpańscy przedstawiciele świata kultury, filmu, mediów, zaangażowanych organizacji, a także Fundacji We Are Water: Leonor Watling, aktorka i piosenkarka; Úrsula Corberó, aktorka; Pablo Rivero, aktor; Irene Escolar, aktorka i laureatka nagrody Goya dla Najlepszej Debiutującej Aktorki, Conchita Casanovas, krytyk filmowy Radio Nacional de España; Yvonne Blake, Przewodniczący Hiszpańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej, zdobywca czterech nagród Goya i jednego Oskara; Sergio i Javier Torres, szefowie kuchni oraz Rosana Tomás, producent, Carlos Jiménez, koordynator Regionalnego Centrum Informacji ONZ oraz Xavier Torras, przewodniczący Fundacji We Are Water.

Festiwal w San Sebastian uświetniła też premiera filmu Álvaro Rona i Rosany Tomás ‘El hombre de agua dulce’ (“Pływając na pustyni”), zwracającego uwagę na problem suszy i tego, jak ważne jest efektywne gospodarowanie zasobem, jakim jest woda. Stanowił też element inspiracji dla uczestników czwartej edycji Festiwalu We Art Water.

Organizowany przez Fundację We Are Water festiwal filmowy We ART Water jest międzynarodowym konkursem na film krótkometrażowy, którego celem jest zagłębienie się w problematykę wody z ciekawej perspektywy. Nagradzane są projekty, mające potencjał by w sposób kreatywny budować świadomość problemu dostępu do tego zasobu na świecie. Filmy biorące udział wyróżniają się zarówno walorami społeczno-edukacyjnymi jak i artystycznymi, dzięki czemu niosą swe przesłanie wykorzystując kinematografię jako jego nośnik.

Podobnie jak w poprzednich latach, finałowe prace będą prezentowane nie tylko w mediach społecznościowych i na stronach konkursu i fundacji, ale również wyświetlane w Galeriach Roca na całym świecie. 

Źródło: Roca


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA