Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Ruszyły targi iSaloni

  • Autor: Anna Raducha-Romanowicz
  • 08 kwi 2014 17:56
Ruszyły targi iSaloni
Ruszyły targi iSaloni
Ruszyły targi iSaloni
Ruszyły targi iSaloni
Ruszyły targi iSaloni
Ruszyły targi iSaloni

Już dziś zaczyna się 53 edycja międzynarodowych targów Salone del Mobile w Mediolanie - największych w Europie targów wzornictwa przemysłowego.

REKLAMA

Spotykają się tu producenci i projektanci mebli, w tym roku również artykułów wyposażenia łazienek i kuchni, a także architekci oraz dziennikarze z całego świata. Na targach trwających w dniach 8-13 kwietnia 2014, swe produkty pokazuje ok. 2.400 wystawców (z branży meblowej, kuchennej oraz łazienkowej), a Mediolan po raz kolejny przyciąga ponad 300 tysięcy gości z ponad 160 krajów całego świata.

Łazienkowe nowości

W tym roku imprezie po raz piąty towarzyszyć będzie również wystawa łazienkowa - Salone Internazionale del Bagno odbywająca się tu w cyklu dwuletnim. Na Salone Internazionale del Bagno, na powierzchni 18 tysięcy metrów kwadratowych (powierzchnia o 20% większa niż w roku 2012) wystawiają się 193 firmy z branży łazienkowej.  Można tu zobaczyć najświeższe nowości z segmentu mebli łazienkowych, armatury, grzejników łazienkowych, kabin prysznicowych etc. Wśród wystawców z branży łazienkowej znajdują się firmy, które cyklicznie wystawiają się na mediolańskich targach – takie jak np. Gessi czy Sicis. Nie brakuje też debiutantów – firm takich jak np. Geberit, Graff czy Kartell by Laufen.
Wystawa łazienkowa odbywa się w pawilonach 22-24 na terenie Rho Milan Fairgrouds.

Nie tylko targi

Mediolańskim iSaloni towarzyszy szereg interesujących wydarzeń. Targi zewnętrzne, czyli Milan Design Week to wystawy, instalacje oraz akcje, które odbywają się w mediolańskich galeriach, muzeach, ale też w sklepach czy na placach i dziedzińcach.
Jedną z wystaw jest np. sponsorowana przez iSaloni - retrospektywną ekspozycja poświęcona Bernardino Luini, artyście kluczowemu dla włoskiego renesansu. Wystawa rozpocznie się 9 kwietnia i potrwa do 13 lipca 2014.

Polskie akcenty

Na  iSaloni nie brakuje też reprezentacji naszego kraju. Choć rodzimych producentów wystawia się tu niewielu, w Mediolanie silnie reprezentowany jest polski design. Na terenie targowym można zwiedzić wystawę polskiego wzornictwa pt. „Polish Job” - zbiór projektów autorstwa m.in. Emilii Pyzy, Rygalik Studio, Beza projekt, Marii Witeckiej, Magdy Jonas-Poławskiej, Kai Nosal, Bogny Polańskiej, Romy Skuzy, Ćmielów Design Studio.
W samym Mediolanie zaprezentuje się też kilkudziesięciu innych polskich projektantów, firm oraz grup projektowych, m.in. Aleksandra Gaca, Kosmos Project, mamsam, Baskho Trybek, Zieta Prozessdesign.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA