REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Saint Gobain charytatywnie na rzecz ośrodka Trampolina

  • Autor: Ryneklazienek.pl, arr
  • 04 sie 2016 11:36
Saint Gobain charytatywnie na rzecz ośrodka Trampolina
fot. Saint-Gobain

Saint-Gobain, firma działająca w sektorze budowlanym, do której należy m.in. sieć hurtowni sanitarno-instalacyjnych Tadmar, pomogła wyremontować kawalerki dla wychowanków Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego Trampolina w Aninie.

REKLAMA

Dzięki wsparciu Fundacji Saint-Gobain Initiatives, marek Saint-Gobain i samych Pracowników poddasze kamienicy na warszawskiej Pradze zamieniło się w 7 mieszkań rotacyjnych dla chłopców z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego Trampolina w Aninie.

Projekt koordynowany przez Fundację Habitat for Humanity, w który zaangażowała się Fundacja Saint-Gobain, polegał na przekształceniu poddasza kamienicy przy ul. Brechta 12 w kompleks 7 kawalerek dla wychowanków Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego Trampolina w Aninie.

Fundacja Saint-Gobain Initiatives sfinansowała koszt prac budowlanych związanych z adaptacją poddasza, zaś marki Saint-Gobain (Isover, Rigips, Weber) przekazały darowizny materiałowe oraz zapewniły doradztwo techniczne podczas trwających tam prac remontowo-budowlanych. Platforma dla Remontu i Budowy wsparła projekt pod względem logistyki.

Celem projektu jest stworzenie modelowego systemu mieszkań treningowych dla wychowanków młodzieżowych ośrodków wychowawczych i instytucji pieczy zastępczej, aby zapobiec ich powrotowi do patologicznych środowisk i zachowań. Mieszkania ułatwią wychowankom ośrodka start w dorosłe życie. Dodatkowo przyszli mieszkańcy kamienicy przy Brechta uczestniczą w szkoleniach z zakresu zarządzania finansami domowymi oraz oszczędzania ciepła, wody i energii, tak aby mogli oni samodzielnie pokryć koszty swojego utrzymania.

W projekt zaangażowali się również Pracownicy Saint-Gobain. 18 czerwca br. Wolontariusze Saint-Gobain z różnych marek ramię w ramię z beneficjentami projektu pomagali w pracach wykończeniowych mieszkań: malowali ściany i instalacje metalowe, impregnowali ściany z cegieł, instalowali podłogi drewniane etc.

Uroczyste otwarcie mieszkań treningowych i jednocześnie zakończenie prac remontowo-budowalnych rozpoczętych w czerwcu 2014 r. odbyło się 13 lipca br.
(źródło : Saint Gobain)


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA