REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Saint Gobain, Du Pont i Honeywell wśród 100 najbardziej innowacyjnych firm na świecie

  • Autor: Rynek Łazienek
  • 25 sty 2017 08:56
Saint Gobain, Du Pont i Honeywell wśród 100 najbardziej innowacyjnych firm na świecie

Firmy Saint-Gobain, Du Pont oraz Honeywell otrzymały tytuł Top 100 Global Innovators, według światowego rankingu 100 najbardziej innowacyjnych firm i instytucji w 2016 roku prowadzonego przez Claritative Analytics.

REKLAMA

Clarivate Analytics to firma tworząca analizy rynków dla klientów na całym świecie, uprzednio należąca do Thomson Reuters. Koncentruje się m.in. na badaniach naukowych i akademickich, analizach patentowych i standardach regulacyjnych, ochronie znaków towarowych i własności intelektualnej. Clarivate Analytics jest teraz niezależną firmą z ponad 4000 pracowników, działa w ponad 100 krajach i jest właścicielem znanych marek: m.in. Web of Science, Cortellis Thomson, CompuMark, MarkMonitor i Techstreet.

Clarivate Analytics co roku przygtowuje ranking najbardziej innowacyjnych firm na świecie analizując dane dotyczące patentów. Pod uwagę brane są takie wskaźniki jak liczba opatentowanych rozwiązań, czy odniosły rynkowy sukces i jaki wpływ na rynek wywarły.

Najważniejszym kryterium jest liczba opatentowanych w rozwiązań. Firma musi mieć na koncie co najmniej 100 unikalnych wynalazków chronionych patentem udzielonym w ciągu ostatnich 5 lat aby przejść do dalszych etapów oceny.

W roku 2016 na liście 100 najbardziej innowacyjnych firm na świecie znalazły się trzy z branży budowlanej: Saint Gobain, Du Pont oraz Honeywell.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA