REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Salony zaniepokojone planami Rządu w sprawie podatku od sieci wielkopowierzchniowych

  • Autor: Ryneklazienek.pl, arr
  • 14 gru 2015 10:07
Salony zaniepokojone planami Rządu w sprawie podatku od sieci wielkopowierzchniowych
fot. Shutterstock

Polska Grupa Ceramiczna zaniepokojona planami związanymi z podatkiem od sieci wielkopowierzchniowych wystosowuje list otwarty do Premier Rządu. Liczy na poparcie branży i zbiera podpisy  firm działających na rynku.

REKLAMA

W liście otwartym podpisanym przez Seweryna Kartkowskiego, prezesa PGC czytamy m.in. że warto zastanowić się czy zapisy projektu ustawy rzeczywiście w sposób efektywny posłużą walce z nielegalną optymalizacją opodatkowania stosowaną przez zagraniczne sieci handlowe, czy może raczej spowodują cofnięcie rozwoju polskiej przedsiębiorczości.

Przeczytaj: pełna treść Listu Otwartego.

PGC zwraca uwagę, że powierzchnią 250 mkw i większą dysponują nie tylko zagraniczne sieci handlowe, ale także polskie sieci, często rodzinne, w tym salony łazienkowe. Powierzchnia ta, jak zwraca się uwagę w liście jest de facto wystawiennicza. PGC apeluje więc o pogłębioną refleksję dotyczącą projektu ustawy i wyłączenie polskich podmiotów gospodarczych działających w branży płytek ceramicznych i vvyposażenia łazienek z podatku od wielkopowierzchniowego handlu detalicznego

O wsparcie – podpisanie listu otwartego - prosi firmy z branży łazienkowej.

Te firmy, które chciałyby poprzeć akcję PGC proszone są o podpisanie załącznika do listu i odesłanie jego skanu na adres: e.furmaniak@pgc.net.pl do 21 grudnia.

Plik: PDF z listem otwartym.

Plik: Załącznik do podpisania.

Na jednym załączniku mogą się wpisać max. 3 firmy.

PGC kompletuje (3 osobno adresowane egzemplarze): oryginał listu otwartego + wydruki przesłanych załączników i przekazuje go do Marszałka Sejmu, Prezydenta, i Premiera RP.

List ma zostać przekazany 22 grudnia 2015 roku.

Za organizację całości akcji odpowiedzialny jest Prezes PGC: Seweryn Kartkowski (s.kartkowski@pgc.net.pl)


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA