REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Sanitec Koło mecenasem wystawy "Ceramika by PL" na Wawa Design Festiwal

  • Autor: Ryneklazienek.pl, AK
  • 04 wrz 2015 09:59
Sanitec Koło mecenasem wystawy "Ceramika by PL" na Wawa Design Festiwal

W dniach 5–13 września 2015 r. odbędzie się trzecia edycja Wawa Design Festiwal. W budynku ASP Wybrzeże pokazane zostaną m.in. wystawa "Oryginał" oraz prezentacja polskiej ceramiki "Ceramika by PL", nad którą mecenat objęła marka Koło.

REKLAMA

CERAMIKA by PL jest prezentacją dorobku współczesnej polskiej ceramiki użytkowej i artystycznej z pogranicza sztuki i designu. Podczas 10 dni festiwalowych będzie można oglądać, dotykać i poddawać dyskusji wszystko to, co wiąże się ze sztuką projektowania. Organizatorzy imprezy mają na celu pokazanie, że praca z masami ceramicznymi to długi i jednocześnie fantastyczny proces. Wystawa nie będzie jedynie prezentacją końcowego efektu, ale przedstawi pracę, jaką każdy projektant czy artysta wkłada w powstanie przedmiotu.

Do udziału w wystawie zaproszeni zostali wybitni projektanci i twórcy polskiej ceramiki:  Zakłady Ceramiczne „Bolesławiec”, Manufaktura w Bolesławcu, Modus Design, Studio Marka Cecuły, Monika Patuszynska, Ende, Grześkiewicz Design Studio, Kina Ceramic Design, Baszka Sniegula, Bartek Mejor, Bogdan Kosak, Diploo Studio, Maciej Kasperski, Justyna Jonak, Agnieszka Barnat, studencii absolwenci ASP Wrocław z II Pracowni Projektowania Ceramiki Użytkowej – Aleksandra Osowska, Katarzyna Malik, Katarzyna Mazurek, Maria Grzybek, Patrycja Śliwińska i Cristina Santos.

Wernisaż wystawy odbędzie się 5 września o godzinie 18.00 w budynku ASP przy Wybrzeżu Kościuszkowskim 37/39 w Warszawie na poziomie -1. Jak zapowiadają organizatorzy, podczas wernisażu, odwiedzający będą mogli dotknąć gliny w różnej postaci i dosłownie się pobrudzić.

Wystawa CERAMIKA by PL organizowana jest w ramach III edycji warszawskiego festiwalu designu WAWA DESIGN FESTIWAL. W tym roku festiwal odbywa się pod hasłem ORYGINAŁ. Wystawy, panele, wykłady, a także warsztaty z projektowania, które zawsze cieszą się wyjątkowym zainteresowaniem widzów, w tym roku posłużą pokazaniu jak bardzo różni się oryginał od kopii
lub inspiracji.

Marka Koło jest mecenasem wystawy. 

- Dzięki wieloletniej tradycji konkursu na Projekt Łazienki Publicznej KOŁO nawiązaliśmy współpracę z architektami, projektantami i studentami z całej Polski. Dla wielu z nich udział w naszym konkursie okazał się trampoliną do kariery. Kolejne edycje pokazały nam, że konkurs spotyka się z dużym odzewem nie tylko wśród osób z branży. Ostatnie realizacje, takie jak pawilon „Plażowy” w Warszawie, toaleta w Kazimierzu Dolnym, czy powstający właśnie obiekt w Krakowie uświadomiły nam, że tematem pozytywnie zainteresowani są również miejscy aktywiści, animatorzy kultury, artyści, przedstawiciele miast oraz sami mieszkańcy. Zapraszamy do współpracy wszystkich tych, którzy pragną zmieniać przestrzeń miasta, czyniąc ją bardziej przyjazną, komfortową, czystą i estetyczną. Tak powstała inicjatywa „Nie olewamy miasta”, w ramach której budujemy społeczność „Koło kultury miejskiej – mówi Justyna Zborowska, Koordynator ds. PR firmy Koło.

Na Wawa Design Festiwal będzie można obejrzeć prace nagrodzone w tegorocznej edycji konkursu – projekty koncepcyjne łazienki publicznej w Parku Zachodnim we Wrocławiu. W tym miejscu zostanie także zaprezentowany na dużym formacie manifest „Nie olewamy miasta”, wypracowany przez wrocławskich aktywistów.

Podczas festiwalu firma KOŁO pojawi się również ze swoim truckiem MSES II - mobilną wystawą, która obecna była już m.in. na Łódź Design Festival oraz na targach ISH we Frankfurcie. Naczepę ciężarówki stanowi zaprojektowana sala ekspozycyjno-szkoleniowa. Jej wnętrze zostało zaaranżowane z użyciem najnowszych produktów marki Koło. Przy projekcie powstania MSES II pracował projektant Janusz Kaniewski.

 


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA