Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Międzynarodowy Bieg Warciański. Fot. Sanitec Koło

W niedzielę odbyła się 34. edycja Międzynarodowego Biegu Warciańskiego, a ultramaratończyk Marcin Świerc reprezentował Europę w prestiżowym biegu Grand Trail des Templiers.

REKLAMA

Trasa 34. Międzynarodowego Biegu Warciańskiego im. Zdzisława Krzyszkowiakabiegu prowadziła przez Las Rzuchowski w miejscowości Chełmno. Dziesięcio kilometrowa trasa przebiega przez Skobielice, Powiercie, Kolonia Powiercie i kończyła się w Kole w parku im. Stanisława Moniuszki. Sanitec Koło w pobliżu mety ustawaił swoją Mobilną Salę Ekspozycyjno-Szkoleniową, która była miejsce na przystanek i złapanie oddechu. Oprócz biegu głównego odbyły się również m. in. Mistrzostwa Polski Dziennikarzy, Mistrzostwa Polski Sołtysów oraz Bieg Weteranów i II Grand Prix Wielkopolski Wschodniej.

Zobaczcie galerię zdjęć z wyścigu na profilu facebookowym organizatora.

 

 

Pełne wyniki biegu można poznać tutaj: http://live.ultimasport.pl/333/index.php?site=pdf

W tym samym dniu o 5 rano ultramaratończyk Marcin Świerc wystartował jako reprezentant Europy w prestiżowym biegu Grand Trail des Templiers. Na szlak o długości 76 km i różnicy wysokości ponad 3400 m Marcin wbiegł w koszulce z logo Sanitec Koło. W ramach 20. edycji francuskiego Festiwalu Templariuszy, zmierzyły się drużyny Europy i USA z drużyną gospodarzy.  Sam Festiwal Templariuszy dał początek bogatej ofercie biegów terenowych w Francji - w ciągu 3 dni imprezy można było zobaczyć ok. 10 tyś. biegaczy na różnych trasach. W tym dwoje Polaków - obok Marcina Świerca pobiegła Magdalena Łączak.

Ostatecznie Magdalena Łączak zajęła 8. miejsce, a Marcin Świerc był 9. Wygrali: reprezentant gospodarzy Benoit Cori i hiszpanka Nuria Picas.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA