Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Sanitec Koło wspiera polskiego biegacza

  • Autor: Redakcja magazynu Łazienka
  • 12 sie 2014 10:46
Sanitec Koło wspiera polskiego biegacza
Marcin Świerc - biegacz górski, którego sponsoruje Sanitec Koło. / fot. Sanitec Koło
Sanitec Koło wspiera polskiego biegacza
Sanitec Koło wspiera polskiego biegacza
Sanitec Koło wspiera polskiego biegacza
Sanitec Koło wspiera polskiego biegacza

Producent ceramiki łazienkowej jest oficjalnym sponsorem Marcina Świerca, jednego z najlepszych polskich biegaczy górskich.

REKLAMA

Marcin Świerc to specjalista od biegów górskich, zwłaszcza ultra i skyrace. Polski zawodnik od lat zalicza się do ścisłej czołówki w kraju i na świecie. Do swoich sukcesów w tym roku na pewno zalicza zwycięstwo w 12 godzinnym podziemnym biegu w Kopalni Soli w Bochni oraz 14 miejsce w Transvulcania na Wyspach Kanaryjskich (83 km). Marcin Świerc został także Mistrzem Polski w Skyrunningu w Zakopanem na dystansie 22 km i przewyższeniu 1784 m.

Start w Mistrzostwach Świata w Skyrunningu, które odbyły się w Chamonix 29 czerwca 2014 r. także należy zaliczyć do udanych. Zajął 8. miejsce, a do pokonania miał dystans 42 kilometrów, przewyższenie 2500 m i ponad 2000 zawodników z całego świata. Do zwycięstwa zabrakło tylko 8 minut.

Kolejnym sukcesem Marcina zakończył się start na trasie Złotego Maratonu, podczas którego został Mistrzem Polski w Biegach Górskich. Zawody odbyły 19 lipca br. w Lądku Zdroju podczas Dolnośląskiego Festiwalu Biegów Górskich.

W tym roku Marcin Świerc planuje jeszcze starty m.in. w Biegu 7 Dolin Krynica Zdrój (100 km) i Pucharze Świata na wyspie Reunion (160 km).

- Wspieranie sportowych talentów sprawia nam ogromną satysfakcję, tym bardziej że dotyczy to zawodnika uprawiającego ekstremalnie trudną dyscyplinę. Marcinowi życzymy kolejnych sukcesów oraz realizacji planów – mówi Krzysztof Brzeziński, Marketing Manager Sanitec Koło.Sanitec Koło przywiązuje dużą wagę do rozwoju kultury fizycznej pracowników organizując m.in. zajęcia i rozgrywki sportowe. Jestem przekonany, że współpraca z wytrawnym biegaczem pomoże i zachęci jeszcze więcej naszych koleżanek i kolegów do uprawniana tej dyscypliny sportu – dodaje Brzeziński.

(źródło: Sanitec Koło)


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA