REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Sanitec znika. Grupa Geberit na kolejnym etapie integracji

  • Autor: Ryneklazienek.pl, arr
  • 07 kwi 2015 18:56
Sanitec znika. Grupa Geberit na kolejnym etapie integracji
Siedziba Geberitu w Jonie/ fot. Geberit

W dniu 7 kwietnia rozpoczęła się integracja najwyższego szczebla kierownictwa spółek Geberit i Sanitec. Około 250 menedżerów podejmuje działania w nowej Grupie Geberit. W wyniku akwizycji znika nazwa Sanitec.

REKLAMA

W oficjalnym komunikacie Grupy Geberit z 7 kwietnia, czytamy iż integracja, która formalnie rozpoczęła się w lutym 2015 roku, przebiega stopniowo. Obecnie zakończony został etap określania podstawowej struktury organizacyjnej.

W nadchodzących miesiącach precyzowane będą szczegółowe rozwiązania organizacyjne na wszystkich szczeblach, będące fundamentami koncernu. W drugiej połowie roku rozpocznie się ich wdrażanie, tak aby z początkiem roku 2016 sprawnie działała już jedna zintegrowana firma, mogąca w pełni wykorzystać połączony potencjał.

Całkowicie scalone zostaną struktury sprzedaży, marketingu oraz funkcje wsparcia w ramach grupy np. kadry czy finanse.

- Połączenie firm postrzegamy przede wszystkim w kategorii szans. Naturalna w tym procesie niepewność ze strony pracowników czy szeroko pojętego rynku jest minimalizowana dzięki przejrzystemu procesowi integracji. W nadchodzących tygodniach równolegle z działaniami organizacyjnymi będziemy skupiać się na naszej codziennej pracy – powiedział Christian Buhl, Dyrektor Generalny Geberit.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA