REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

fot. Flickr, Nicolas Alejandro

Już po raz ósmy Miasto Inowrocław i Gmina Kruszwica organizują Bieg Piastowski. Sanplast, tak jak w latach ubiegłych, także w tym roku jest jednym ze sponsorów biegu, wspiera sportowców i trzyma za nich kciuki.

REKLAMA

9 maja br. na starcie biegu po raz kolejny staną setki biegaczy. Trasa popularnego półmaratonu prowadzi z Kruszwicy – spod „Mysiej Wieży” do Inowrocławia. Metą jest Stadion im. Inowrocławskich Olimpijczyków w Inowrocławiu.

Sanplast, producent m.in. kabin i brodzików prysznicowych jest jednym ze sponsorów ósmej edycji wydarzenia.

Półmaraton o długości 21,097 km organizowany przez Miasto Inowrocław nawiązuje do tradycji Biegów Szlakiem Piastowskim. Odrodzona idea w obecnym kształcie jest zasługą lokalnego środowiska sportowego. Z każdym rokiem rośnie prestiż tego sportowego wydarzenia oraz umacnia się jego marka wśród największych imprez biegowych organizowanych w Polsce. W rywalizacji biorą udział zarówno osoby w pełni sprawne, jak i te, które chcą być częścią sportowej społeczności, pomimo różnych dysfunkcji narządów ruchu. W ubiegłym roku na metę VII Biegu Piastowskiego dobiegły 593 osoby, a na starcie w Kruszwicy pojawiło się 771 biegaczy.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA