REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Selena rozwija biznes w Kazachstanie

  • Autor: Ryneklazienek.pl, arr
  • 12 wrz 2016 09:30
Selena rozwija biznes w Kazachstanie
Krzysztof Domarecki – Przewodniczący Rady Nadzorczej Selena FM S.A.

Grupa Selena, producent i dystrybutor chemii budowlanej, prowadzi działalność w Kazachstanie od 2002 roku. To jeden z najważniejszych obszarów działalności i rozwoju firmy, dlatego podęła ona strategiczną decyzję o rozpoczęciu tam budowy zakładu produkcyjnego systemów ociepleń i zapraw suchych.

REKLAMA

W sierpniu 2016 roku w warszawskim hotelu Sheraton, z okazji państwowej wizyty w Polsce Prezydenta Republiki Kazachstanu – Nursułtana Nazarbajewa – miało miejsce Polsko-Kazachstańskie Forum Gospodarcze. Podczas wydarzenia, które cieszyło się w tym roku rekordowym zainteresowaniem, odbyły się spotkania B2B dla polskich i kazachstańskich przedsiębiorców, podpisano także umowy o charakterze międzypaństwowym, międzyresortowym lub biznesowym szacowane na ponad 1 mld dolarów.

Prelegentem podczas Forum był m.in. Krzysztof Domarecki – Przewodniczący Rady Nadzorczej Selena FM S.A., globalnego producenta i dystrybutora chemii budowlanej, który z powodzeniem funkcjonuje na rynku kazachstańskim od 14 lat.

Prezydent Kazachstanu Nursułtan Nazarbajew podkreślił, że traktuje Polskę jako ważnego partnera politycznego i gospodarczego w Unii Europejskiej. Mimo zachodzących na świecie zmian geopolitycznych, w relacjach pomiędzy Polską a Kazachstanem nie ma żadnych barier politycznych, a tym bardziej gospodarczych. Obecnie w Kazachstanie jest ponad 100 przedsiębiorstw z udziałem polskiego kapitału. Realizowane są projekty m. in. w takich dziedzinach jak farmacja i budownictwo.

„Wiem, że dziesiątki firm z Polski przejawia zainteresowanie współpracą z Kazachstanem” - mówił Prezydent Nazarbajew – „Obecnie w naszym kraju przy udziale polskich firm realizowane są trzy projekty na kwotę prawie 100 mln dolarów. Kazachstan przywiązuje dużą wagę do rozwoju, mających ogromny potencjał, stosunków handlowo-gospodarczych z Polską. Jesteśmy zainteresowani polskimi doświadczeniami w rozwijaniu małej i średniej przedsiębiorczości.” dodał Prezydent i zauważył, że w Kazachstanie ten sektor stanowi na razie 30 proc. gospodarki, dlatego wspieranie małych i średnich przedsiębiorstw jest priorytetem.

EXPO 2017

Istotnym temat poruszanym na Forum było wybranie Astany na gospodarza międzynarodowych targów EXPO 2017, które odbędą się pod hasłem „Energia przyszłości”. Władze Kazachstanu spodziewają się, że weźmie w nich udział około 100 państw i organizacji, a wystawę zobaczy blisko 5 milionów gości.

Do światowej wystawy EXPO 2017 nawiązał w swoim wystąpieniu także Przewodniczący Rady Nadzorczej Selena FM S.A. – Krzysztof Domarecki: „Na obecnym etapie rozwoju naszej cywilizacji światowy potencjał zmniejszania ilości zużywanej energii jest ciągle większy niż potencjał wynikający - z tak zwanych - odnawialnych źródeł energii. Nie chodzi bowiem o to, aby zwiększać zużycie energii, poszukując jednocześnie nowych jej źródeł, chodzi o to, że można znacznie obniżyć jej konsumpcję, podwyższając jednocześnie standardy mieszkania, pracy, produkcji i podróżowania. Polska i Kazachstan mogą być jednymi ze światowych liderów takiego myślenia. Gospodarka Kazachstanu, podobnie jak gospodarki większości państw świata, może zaoszczędzić setki milionów dolarów na podwyższeniu poziomu energooszczędności budynków mieszkaniowych, biurowych i produkcyjnych.”

Grupa Selena inwestuje

Grupa Selena prowadzi w Kazachstanie działalność od 2002 roku. W ciągu 14 lat Selena zbudowała pozycję lidera lokalnego rynku klejów montażowych, pian poliuretanowych i uszczelniaczy z udziałami rynkowymi przekraczającymi nawet 45%. W swojej ofercie na rynku kazachstańskim Grupa ma ponad 200 produktów, głównie pod markami własnymi Tytan i Artelit.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA