REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Selena wypłaci dywidendę za 2015 rok

  • Autor: Ryneklazienek.pl/RZ
  • 15 cze 2016 13:58
Selena wypłaci dywidendę za 2015 rok
Firma Selena jest wiodącym producentem chemii budowlanej m.in hydroizolacji łazienkowej i systemów do płytek ceramicznych. Fot. Shutterstock

Zwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Grupy Selena – zgodnie z rekomendacją zarządu Selena FM  – zatwierdziło wypłatę dywidendy za 2015 r. w wysokości 0,30 zł na akcję, co daje łącznie ponad 6,85 mln zł. Dzień dywidendy ustalono na 1 sierpnia, natomiast dzień wypłaty dywidendy na 16 sierpnia 2016 r.

REKLAMA

W 2015 roku Grupa Selena osiągnęła narastająco przychody ze sprzedaży w wysokości 997,9 mln zł i uzyskała wynik operacyjny EBIT w wysokości 58,9 mln zł na poziomie porównywalnym z rokiem ubiegłym. Rentowność brutto ze sprzedaży wzrosła o 2 p.p., a zysk netto wyniósł 26,8 mln zł i był o ponad 6,0 mln wyższy w stosunku do roku ubiegłego.

W styczniu 2016 roku w spółkach Grupy w Polsce został uruchomiony operacyjnie wysokiej klasy system ERP – Microsoft Dynamics AX 2012 – wspierający zarządzanie kluczowymi procesami w Grupie.

Ze względu na poziom złożoności wdrożenia, nadal trwają działania mające na celu stabilizację, poprawę wydajności i dostrajanie systemu do działalności operacyjnej Seleny.

W związku z tym pierwszych efektów wdrożenia Selena spodziewa się w drugiej połowie 2016 roku. System ERP przyczyni się do wzrostu efektywności w Grupie, a tym samym optymalizacji kosztowej prowadzonej działalności.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA