REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Solano Benitez gościem Cersaie 2016

  • Autor: Ryneklazienek.pl, arr
  • 13 lip 2016 09:15
Solano Benitez gościem Cersaie 2016

Paragwajski architekt i wykładowca uniwersytecki Solano Benítez, założyciel stowarzyszenia Gabinete de Arquitectura, wystąpi na konferencji, która odbędzie się 28 września podczas targów Cersaie.

REKLAMA

Solano Benitez urodził się w Asunción w 1963 roku, w roku 1986 ukończył studia na wydziale architektury Uniwersytetu Narodowego w Asunción, a rok później założył Gabinete de Arquitectura.

Podczas trzydziestoletniej kariery na polu współczesnej architektury zdobył wiele nagród i wyróżnień, m.in. BSI Swiss Architectural Award - międzynarodową nagrodę przyznawaną architektom. Gabinete de Arquitectura było finalistą w Mies van der Rohe Ameryki Łacińskiej, a w 1994 roku reprezentowało Paragwaj w Biennale w Wenecji, Biennale w Sao Paulo oraz w Lizbonie. Solano Benitez jest członkiem American Institute of Architects.
Główne prace Solano Beniteza to m.in. wieś turystyczna w Paragwaju (finalista Mies van der Rohe Award) - Grave Piribebuy (Paragwaj) oraz siedziba Unilever w Villa Elisa (nagroda szwajcarskiego BSI).

Podczas weneckiego Biennale w 2016 Gabinete de Arquitectura otrzymało nagrodę Golden Lion za pracę "Breaking the Siege”.

Styl architektoniczny Beniteza odzwierciedla jego preferencje stosowania cegły jako głównego materiału budowlanego - w zgodzie z tradycjami budowlanymi Paragwaju. Bliskie związki z ojczyzną są również przejawiają się również w konsekwentnym wykorzystywaniu lokalnej siły roboczej, którą uznaje za źródło innowacji. Brak specjalizacji robotników postrzega jako szansę, a nie przeszkodę.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA