REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Soudal wchodzi na rynek szwedzki

  • Autor: Ryneklazienek.pl/RZ
  • 22 lut 2016 09:00
Soudal wchodzi na rynek szwedzki
Przejęcie szwedzkiego Proflex będzie dla Soudal okazją do wprowadzenia i rozpropagowania na nowych rynkach, takich marek jak kleje-uszczelniacze Fix All, pianki montażowe Genius Gun oraz masy uszczelniające Silirub. Fot. Soudal

Soudal, producent i dystrybutor materiałów chemii budowlanej przejął szwedzką firmę Proflex Trading AB. Dzięki tej transakcji belgijski koncern rozszerzy swoją ofertę produktową oraz wzmocni pozycję w krajach skandynawskich.

REKLAMA

Przejęcie Proflex będzie dla Soudal okazją do wprowadzenia i rozpropagowania takich marek jak kleje-uszczelniacze Fix All, pianki montażowe Genius Gun oraz masy uszczelniające Silirub.

 - Produkty Soudal od wielu lat były obecne w Danii, Norwegii czy Szwecji. Otwarcie nowego oddziału to z jednej strony odpowiedź na wzrastające potrzeby rynku budowlanego, a z drugiej konsekwentna realizacja planu rozwoju koncernu. Uważamy przejęcie Proflex za kolejny logiczny krok w kierunku naszej światowej ekspansji – mówi Dirk Coorevits, dyrektor zarządzający Soudal Group.

Poszukiwanie rynków zbytu

Nabycie Proflex wpisuje się w strategię Soudal, który stale dąży do rozszerzenia rynków zbytu oraz możliwości zaprezentowania pełnej gamy swoich produktów oraz nowoczesnych systemów, takich jak Window Soudal System – system znany w Polsce jako tzw. „ciepły montaż” stolarki otworowej, który umożliwia trwałe i skuteczne uszczelnienie miejsc osadzenia okien w ościeży w myśl ogólnej zasady: „szczelniej wewnątrz niż na zewnątrz”.

Szwedzka firma zmieni nazwę na Soudal Proflex AB, a jej działalnością kierować będzie dotychczasowy dyrektor.

Zgodnie z zapowiedziami, priorytetem nowo otwartego oddziału będzie zwiększenie sprzedaży produktów Soudal z uwzględnieniem specyficznych potrzeb skandynawskiego rynku budowlanego.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA