Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

fot. Shutterstock

Grupa PSB poinformowała o zmianach trendów cenowych materiałów budowlanych oraz o swoich wynikach finansowych.

REKLAMA

Zgodnie z komunikatem Grupy PSB, w maju 2014 r., w porównaniu do poprzedniego miesiąca, wzrosły ceny pokryć i folii dachowych, rynien (+4,4%), gazobetonów (+1,6%), narzędzi i sprzętu budowlanego (+1,4%), silikatów (+1,3%), drewna i mat. drewnopochodnych (+0,4%) oraz chemii budowlanej (+0,3%). Spadły ceny suchej zabudowy (-1,9%), mat. ściennych ceramicznych (-0,4%), izolacji wodochronnych (-0,4%) i termicznych (-0,2%). Ceny stolarki otworowej, parapetów nie zmieniły się.

W kategorii „inne” wzrosły ceny instalacji i techniki grzewczej, kanalizacji, odwodnień, wentylacji (+2,6%), wyrobów stalowych (+1%), cementu, wapna (+0,7%). Spadły ceny farb, lakierów, tapet (-4,1%) i kostki brukowej (-3,9%). Ceny płytek ceramicznych, wyposażenia łazienek i kuchni oraz bram, ogrodzeń nie zmieniły się.

Wskaźnik optymizmu związanego ze wzrostem liczby pozwoleń na budowę mieszkań ogółem wydanych w okresie styczeń-kwiecień 2014 r., w porównaniu z analogicznym okresem roku poprzedniego, przyjął wartość plus 15,9%, ale w kategorii mieszkań w budownictwie indywidualnym minus 2,7%. Równolegle w zakresie mieszkań ogółem, których budowę rozpoczęto dynamika wyniosła plus 27,7%, a w kategorii mieszkań w budownictwie indywidualnym plus 14,8%.

Przychody PSB S.A. (centrali) ze sprzedaży materiałów budowlanych (do sieci Grupy PSB) w maju 2014 r. były o 1% wyższe niż przed rokiem oraz o 12% niższe niż w kwietniu 2014 r. Sprzedaż po pięciu miesiącach 2014 roku była wyższa o 25% od osiągniętej w analogicznym okresie roku poprzedniego.

(źródło: Grupa PSB)


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA