REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Studenci z wizytą w firmie Radaway

  • Autor: Ryneklazienek.pl, arr
  • 28 gru 2016 09:17
Studenci z wizytą w firmie Radaway
fot. Radaway
Studenci z wizytą w firmie Radaway
Studenci z wizytą w firmie Radaway
Studenci z wizytą w firmie Radaway
Studenci z wizytą w firmie Radaway
Studenci z wizytą w firmie Radaway

Studenci łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych odwiedzili siedzibę firmy Radaway w Swarzędzu pod Poznaniem. Producent kabin prysznicowych zaprosił ich, by poznali innowacyjną technologię grawerowania na szkle. Młodzi projektanci zmierzą się w konkursie na najciekawszy projekt graweru na szkle.

REKLAMA

Konkurs zorganizowany przez firmę Radaway to dla studentów szansa na zdobycie pierwszych profesjonalnych doświadczeń zawodowych. Zadaniem jest przygotowanie projektu grawerunku na szkle kabiny prysznicowej wraz z aranżacją wnętrza całej łazienki. – To pozwoli studentom na wykorzystanie wiedzy teoretycznej w praktyce. Dowiedzą się, jak projektować rzeczy nie tylko piękne, ale też użyteczne – mówił podczas wizyty dr hab. Grzegorz Reński, opiekun studentów z Łodzi. – Takie doświadczenie na pewno pomoże też w znalezieniu swojego miejsca na rynku pracy – dodał.

By studenci mogli dokładnie poznać proces projektowania i produkcji kabin prysznicowych, Radaway zaprosił ich do swojej siedziby w Swarzędzu. Młodzi architekci spotkali się z projektantami i ekspertami firmy, zwiedzili halę produkcyjną i na własne oczy zobaczyli, jak grawer laserowy zdobi kabinę prysznicową.

Studenci nie chcieli jeszcze dzielić się szczegółowymi pomysłami na grawer, ale przyznają, że ich projekty będą wychodzić poza standardowe ramy. – Na pewno zrezygnuję z projektowania bardzo popularnych obecnie motywów kwiatowych. Będę starała się stworzyć wzór o zdecydowanym, męskim charakterze – mówiła Miła Popowska, jedna ze studentek. Jej koleżanka, Julia Kazimierska stawia na inne inspiracje. – Mój wzór na pewno będzie zawierał elementy bioniczne, czyli wzory geometryczne, ale inspirowane naturą – zdradziła po spotkaniu. – Sam pomysł to zaledwie ułamek pracy. Większym wyzwaniem będzie przygotowanie projektu tak, by spełniał wymogi wdrożeniowe. Wizyta w Radaway uzmysłowiła mi, że projektowanie przedmiotów użytkowych nie jest wcale takie łatwe – podkreślała Julia.

 Projekty powstaną w ramach pracowni projektowania produktu, którą prowadzi dr hab., prof. ASP Grzegorz Reński. Konkurs zostanie rozstrzygnięty na początku marca 2017.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA