REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Sukcesy żeglarskie Roca Polska

  • Autor: Ryneklazienek.pl, arr
  • 12 lip 2016 09:18
Sukcesy żeglarskie Roca Polska
77 Racing Ream na katamaranie Flying Phantom / fot. Roca Polska
Sukcesy żeglarskie Roca Polska
Sukcesy żeglarskie Roca Polska

77 Racing Team sponsorowany przez Roca Polsca zainaugurował sezon regatowy na pierwszym polskim katamaranie klasy Flying Phantom. Zwycięstwo w zawodach o Puchar Gdyni i drugie miejsce w Żeglarskim Pucharze Trójmiasta to pierwsze tegoroczne osiągnięcia załogi.

REKLAMA

Na wodach Zatoki Gdańskiej,14 maja br. odbyły się regaty o Puchar 70-lecia Yacht Klub Stal Gdynia otwierające pomorski i klubowy sezon żeglarski 2016. Regaty rozegrano na trasie Gdynia – Sopot – Gdynia przy wietrze sięgającym 7 węzłów. Katamaran z logo Roca pokonał konkurencję zdobywając pierwszy puchar w sezonie 2016.

W ostatni weekend maja zawodnicy 77 Racing Team wystartowali w Żeglarskim Pucharze Trójmiasta. Do rywalizacji stanęło 95 jachtów w klasach KWR, ORC oraz Open. W niezwykle trudnych warunkach rozegrano dwa wyścigi. Katamaran Flying Phantom zajął drugie miejsce w klasyfikacji wielokadłubowców.

Jak podkreślają zawodnicy załogi 77 Racing Team, codziennie uczą się nowej jednostki i poznają jej możliwości.

Czerwiec był okresem intensywnej pracy przed kolejnymi startami - wyścigiem o Bursztynowy Puchar Neptuna, regatami na Zalewie Wiślanym oraz w Szczecinie.

77 Racing Team tworzą: bracia Piotr i Przemysław Tarnaccy, Maciej Marczewski, Maciej Ruwiński i Piotr Plenikowski.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA