REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Tak to robią w Szwajcarii - Geberit zaprosił do rozmowy o innowacjach w firmie [wideo]

  • Autor: Arkadiusz Kaczanowski
  • 03 lis 2015 13:35
Tak to robią w Szwajcarii - Geberit zaprosił do rozmowy o innowacjach w firmie [wideo]

Polsko-Szwajcarska Izba Gospodarcza we współpracy z Geberit Polska zorganizowała w Warszawie spotkanie przedstawicieli szwajcarskich firm, które dzieliły się swoimi doświadczeniami w zakresie rozwiązań promujących kulturę innowacji w przedsiębiorstwach.

REKLAMA

Szwajcaria należy do krajów o najwyższej innowacyjności, a pod względem produkcji innowacyjnych towarów zajmuje pierwsze miejsce na świecie - ocenia magazyn Bloomberg w rankingu „50 najbardziej innowacyjnych krajów świata”.

W dyskusji udział wzięli także przedstawiciele firm: Bossard Poland, Victorinox, Clariant Polska, Deloitte Polska, Mensys Polska, Mettler-Toledo, Dobroplast Fabryka Okien, Adecco Poland, Boyden global executive search, Vision Warsaw, Franke Polska, Credit Suisse, DEININGER Consulting, Delta Energy Systems (Poland) Ltd., Bühler Polska, Syngenta, Luxoft Poland, JURA Poland, Nestle Polska.

Ze strony firmy Geberit wystąpił prezes polskiego oddziału - Przemysław Powalacz.

- Jako szwajcarska Izba Gospodarcza mamy ważne powody by organizować spotkania dotyczące innowacyjności. Szwajcaria jest najbardziej innowacyjnym krajem na świecie wg Global Innovation Index. Podczas spotkania z przedstawicielami szwajcarskich firm w Polsce mieliśmy okazję porozmawiać na temat sposobów wprowadzania kultury innowacji w przedsiębiorstwie i jednym z nich okazują się być rozwiązania mobilne np. Facebook – powiedział Marek Szymański, Prezes Franke Polska Sp. z o.o.

Najważniejszym wnioskiem ze spotkania była konieczność współpracy międzybranżowej, która pozwala na korzystanie z różnorodnych doświadczeń organizacji o odmiennej specyfice i zasadach działania.

Model szwajcarskiej innowacyjności opiera się na bezpośrednim zaangażowaniu przedsiębiorstw tworzących produkty i usługi. Rząd bezpośrednio nie wspiera firm, lecz m.in. prowadzi programy finansujące sektor R&D po stronie uczelni wyższych, które współpracują z biznesem. Szwajcaria wyprzedza pod względem innowacji wszystkie kraje członkowskie Unii Europejskiej.

Zapraszamy (powyżej) do obejrzenia wideorelacji ze spotkania, które odbyło się 6 października 2015 r.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA