REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Targi Bolońskie zaprezentowały plakat tegorocznych Cersaie

  • Autor: Ryneklazienek.pl
  • 15 kwi 2016 16:15
Targi Bolońskie zaprezentowały plakat tegorocznych Cersaie
Plakat promujący Cersaie 2016
Targi Bolońskie zaprezentowały plakat tegorocznych Cersaie

Cztery czynniki - wystawa, miejsce spotkań, relacje między ludźmi i znajomość materiału - to fundamenty tegorocznej edycji targów Cersaie. To właśnie one stały się inspiracją do stworzenia nowego plakatu promującego tegoroczną edycję targów.

REKLAMA

Plakat przedstawia okładziny ceramiczne w przekroju, co podkreśla ich charakter jako produktu, ale również jako elementu konstrukcyjnego. Autorka plakatu, Silvia Spitaleri, to studentka trzeciego roku Laboratorium Wzornictwa Przemysłowego Politechniki w Palermo. To już kolejny raz, gdy Targi Bolońskie zaprosiły włoskich studentów do zaprojektowania wizerunku promującego kolejną edycję Cersaie.

Nowy plakat skupia się na koncepcji wystawy jako miejsca, w którym różne wymiary ceramiki, w całej swojej różnorodności produkcyjnej, w całej swojej ekspresji, mogą spotkać się i współistnieć. Plakat wskazuje także na targi jako miejsce spotkań osób zainteresowanych poznaniem, innowacyjnością i projektowanie tego niezwykłego materiału jakim jest ceramika – mówi autorka plakatu, Silvia Spitaleri.

Spośród zgłoszeń, jury złożone ze specjalistów takich jak: Anna Steiner, profesor Politechniki w Mediolanie, Gianluigi Colin, dyrektor artystyczny Corriere della Sera, a także z przedstawicieli Confindustria Ceramica - wybrało pracę Silvia Spitaleri. Jej praca zwróciła uwagę jury ze względu na kompozycję graficzną, jak i rozwiązania wizualne, które podkreślają istotność produktu w odniesieniu do procesu przemysłowego. Zaznaczają także rolę ceramiki w architekturze.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA