Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Toaleta przy kolejce na Kasprowy Wierch zmodernizowana

  • Autor: Marta Matracka
  • 15 gru 2007 16:00
Toaleta przy kolejce na Kasprowy Wierch zmodernizowana
Jedna ze zmodernizowanych toalet na trasie kolejki na Kasprowy Wierch. / fot. Sanitec Koło

Dzięki wspólnemu działaniu PKL oraz firmie Sanitec Koło udało sie wyremontować toalety przy kolejce na Kasprowy Wierch.

REKLAMA

15 grudnia 2007 r. zakończyła się największa modernizacja kolejki na Kasprowy Wierch od czasu jej powstania w 1936 roku. W trakcie generalnego remontu wymieniono m.in. podpory, wagoniki i zmodernizowano perony. W ramach wspólnego programu PKL i Sanitec Koło - "Toaleta na najwyższym poziomie" - przebudowano również toalety na stacjach w Kuźnicach, Myślenickich Turniach i na Kasprowym Wierchu.

Partnerami programu PKL i Sanitec Koło, którzy współpracowali przy przebudowie toalet, są firmy: Grohe (armatura), Merida (akcesoria), Tubądzin (płytki ceramiczne) i Lehnen (wyposażenie dla niepełnosprawnych).

Nazwa projektu - "Toaleta na najwyższym poziomie" - wynika nie tylko z modelowej aranżacji i wykończenia wnętrz, ale również faktu, iż to właśnie na Kasprowym Wierchu znajduje się najwyżej położony sanitariat publiczny w Polsce.

"Toaleta na najwyższym poziomie" jest kolejnym programem modernizacji toalet publicznych zainicjowanym przez Sanitec Koło. Efektem podobnej współpracy z władzami Krakowa, była przebudowa czterech toalet w najczęściej odwiedzanych przez turystów miejscach stolicy Małopolski.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA