REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Trwa rejestracja do konkursu Jump the Gap

  • Autor: Rynek Łazienek
  • 22 lut 2017 13:37
Trwa rejestracja do konkursu Jump the Gap

Roca organizuje siódmą edycję międzynarodowego konkursu Jump the Gap dla młodych projektantów i architektów. Ten międzynarodowy konkurs na nowatorskie produkty i rozwiązania przestrzeni i funkcji łazienki jest dla adeptów zawodu płaszczyzną do zaprezentowania swoich innowacyjnych pomysłów a także dużą szansą zawodową.

REKLAMA

Roca organizuje siódmą edycję międzynarodowego konkursu Jump the Gap dla młodych projektantów i architektów. Do 15 marca 2017 można rejestrować swój udział na dedykowanej stronie internetowej. Ten międzynarodowy konkurs na nowatorskie produkty i rozwiązania przestrzeni i funkcji łazienki jest dla adeptów zawodu płaszczyzną do zaprezentowania swoich innowacyjnych pomysłów.

Głównym celem konkursu jest wspieranie młodych, utalentowanych designerów z całego świata i pomoc w zdobyciu międzynarodowego uznania. Tegoroczna edycja konkursu zbiega się
z obchodami setnej rocznicy powstania firmy Roca. W tym roku znacznie wzrosła wartość nagród, w każdej kategorii (dla profesjonalistów i studentów) będzie wynosić 10 000 euro. Fundacja We are Water ufundowała nagrodę specjalną o wartości 6 000 euro.

Projekty można zgłaszać do 19 kwietnia 2017, w maju zostanie ogłoszona lista laureatów. Zwycięzca zostanie wyłoniony w czerwcu, a uroczyste wręczenie nagród odbędzie się w drugiej połowie roku.

Tak jak w poprzednich latach, w skład jury konkursu wchodzą wybitni przedstawiciele świata architektury i wzornictwa. Przewodniczącym jury jest Patrik Schumacher, dyrektor Zaha Hadid Architects. Członkowie jury:

- Benedetta Tagliabue (Włochy), dyrektor EMBT Miralles Tagliabue i przewodnicząca drugiej edycji jumpthegap,

- Ma Yansong (Chiny), laureat nagrody „Young Global Leaders" (YGL) w 2014 roku, przewodniczący jury szóstej edycji jumpthegap,

- Vladimir Pirojkov (Rosja), przewodniczący Centrum Innowacji i Wzornictwa Przemysłowego

- Anjali Srinivasan (Indie), dyrektor studia ChoChoMa i zwyciężczyni Swarovski Designer of the Future Award,

- Valentin Vodev (Bułgaria), projektant i założyciel Vodev Studio,

- Josep Congost (Hiszpania), Design and Innovation Director w firmie Roca,

- Isabel Roig (Hiszpania), dyrektor zarządzająca BCD Design Centre w Barcelonie i była prezes BEDA (Biuro Europejskich Związków Wzornictwa).

W skład jury przyznającego nagrodę specjalną Fundacji We Are Water wchodzą: Xavier Torras (Hiszpania), dyrektor Fundacji We Are Water, Henk Ovink (Holandia), przedstawiciel holenderskiej organizacji International Water Affairs oraz Sophie Thomas (Wielka Brytania), dyrektor agencji Thomas Matthews.

W poprzednich latach Polska była krajem licznie reprezentowanym w konkursie, co jest dowodem dużego zainteresowania, ambicji i otwarcia na globalne inicjatywy polskiego środowiska architektonicznego. Czwartą edycję konkursu wygrał młody polski projektant, Michał Warykiewicz, a wśród 11 finalistów znalazły się jeszcze dwie prace z Polski.


Rejestracja do konkursu na oficjalnej stronie www.jumpthegap.net trwa do 15 marca 2017. Pełne informacje o konkursie i jego zasady można znaleźć zarówno na stronie jak i na fanpage’u - www.facebook.com/jumpthegap.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA