REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Trzy Red Doty 2016 dla Villeroy&Boch

  • Autor: Ryneklazienek.pl
  • 07 kwi 2016 12:00
Trzy Red Doty 2016 dla Villeroy&Boch

Oscary designu, czyli Red Dot Awards, po raz kolejny trafią do Villeroy & Boch. Najbardziej prestiżowe wyróżnienie w dziedzinie wzornictwa otrzymają trzy kolekcje z działu Łazienka i Wellness. Czerwonymi kropkami zostaną oznaczone umywalki i szafki podumywalkowe Legato, brodziki Subway Infinity z technologią ViPrint oraz wanny spa Just Silence.

REKLAMA

Idealnie dopasowane do siebie umywalki i szafki podumywalkowe Legato, superpłaskie brodziki Subway Infinity, na których można nadrukować wzór płytek podłogowych oraz ogrodowa wanna spa z hydromasażem Just Silence o futurystycznym designie – to kolejne produkty marki Villeroy & Boch, które będą mogły pochwalić się nagrodą Red Dot Award w kategorii Product Design. Czerwone kropki Villeroy & Boch otrzymał już po raz kolejny – w ubiegłych edycjach konkursu czerwoną kropkę zdobyły m.in. wanny La Belle i Loop & Friends, umywalki My Nature oraz brodziki Architectura MetalRim.

Legato – ceramikę wyróżniają skośne, ścięte krawędzie, które nadają umywalkom lekkości, a dzięki podświetleniu LED wydają się unosić delikatnie nad blatem. Uzupełnieniem wyrazistych umywalek są purystyczne meble. Tradycyjne uchwyty zostały w nich zastąpione wąskimi, frontowymi wgłębieniami, które pozwalają na wygodne otwieranie szuflad i drzwiczek – a w środku szklane przegrody i pojemniki, które zapewniają niezwykle łatwą organizację przestrzeni.

Subway Infinity – to płaskie bezrantowe brodziki ceramiczne, które Villeroy & Boch szyje na miarę – z dokładnością co do jednego milimetra. Subway Infinity oprócz standardowych wersji można zamówić w dowolnie wybranym rozmiarze. Ponadto niemiecka marka opracowała sposób na to, by brodzik niczym kameleon wtopił się w podłogę! Technologia ViPrint umożliwia nadrukowanie na brodziku wzoru odpowiadającemu płytkom podłogowym – może on imitować drewno, beton oraz naturalny kamień i to w różnych odcieniach. 

Just Silence – wanna spa z hydromasaże, purystyczny design i kubistyczne kształty nadają Just Silence niemal futurystyczny wygląd. Błogim chwilom podczas hydromasażu można oddać się w pojedynkę lub na wspólny relaks zaprosić przyjaciół! Wanna zapewni ciszę i ukojenie, a siedziska usytuowane naprzeciw siebie stworzą komfortową przestrzeń przeznaczoną nawet dla pięciu osób. 

O Red Dot Design Award

Nagrody Red Dot Design Award, określane mianem Oscarów designu, to znak jakości i designu przyznawany przez Centrum Wzornictwa Nadrenii Północnej Westfalii w Essen. W tym roku 41-osobowe jury, złożone z ekspertów, oceniło rekordową liczbę 5 214 produktów z 57 krajów – spośród których wybrało te najbardziej designerskie. Oficjalna ceremonia rozdania nagród Red Dot Award: Product Design 2016 odbędzie się 4 lipca br. w Teatrze Aalto w Essen. Po oficjalnej gali zwycięskie projekty zostaną pokazane w Red Dot Design Museum, które rocznie odwiedza około 150 000 osób.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA