Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Tubądzin przygotowuje nową linię produktów we współpracy ze znaną projektantką

 • Autor: Ryneklazienek.pl, arr
 • 11 sty 2016 11:08
Tubądzin przygotowuje nową linię produktów we współpracy ze znaną projektantką
fot. Grupa Tubądzin

Grupa Tubądzin pozyskała do współpracy Dorotę Koziara – polską projektantkę, artystkę, architekta wnętrz. Już wkrótce na rynku pojawią się owoce tej współpracy.

REKLAMA

Dorota Koziara zajmuje się m.in. aranżacją wystaw i scenografią teatralną. Jako ekspert w dziedzinie wzornictwa wspiera swoją wiedzą instytucje państwowe oraz pracuje jako konsultant i dyrektor artystyczny dla firm, które budują swoją pozycję rynkową w oparciu o design.

Współpraca Grupy Tubądzin z Dorotą Koziara jest elementem strategii, zakładającej tworzenie przewagi konkurencyjnej dzięki wzornictwu na najwyższym światowym poziomie.

- Grupa Tubądzin jest jednym z czołowych polskich producentów płytek ceramicznych, liderem innowacji, także w zakresie wzornictwa. Nawiązanie współpracy z Dorotą Koziara – wybitną postacią światowego designu – jest ważnym elementem naszej strategii rozwoju. Jesteśmy przekonani, że ta kooperacja przyniesie znakomite efekty zarówno wizerunkowe, jak i sprzedażowe – mówi Mirosław Jędrzejczyk, Prezes Zarządu Grupy Tubądzin.

Oprócz współtworzenia nowej kolekcji z Grupą Tubądzin, Dorota Koziara, została także ambasadorką projektu Tubądzin Design Awards. To cykl spotkań i konkursów, wspierający rodzimy design pod hasłem „inspirują nas najlepsi”.

 • Dorota Koziara

   

  Dorota Koziara urodziła się w Polsce. Uzyskała dyplom na wydziale Architektury Wnętrz i Wzornictwa Przemysłowego na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, następnie kontynuowała studia w Rzymie. Przez 10 lat współpracowała z Alessandro Mendinim i Atelier Mendini w Mediolanie. Do swoich najważniejszych projektów wnętrz zalicza salony Alessi, Swatch, Byblos Art Hotel Villa Amista, dom Fransa Haksa w Amsterdamie. Dotychczas kooperowała z takimi firmami jak m.in.: Venini, Fiorucci, Hermes, Luxo, Kronopol, Swarovski, Comforty, czy Christian Dior.
  Zajmuje się aranżacją wystaw, jest laureatką w międzynarodowym konkursie rzeźbiarskim „Third Millenium” we Włoszech za instalację „12 Angeli”, która obecnie znajduje się w kolekcji Sculpture Park w Toskanii.
  W 2005 roku stworzyła pismo Voxdesign, którego redaktorem naczelnym była do 2007 roku.
  Dorota Koziara do tematów projektowania podchodzi szeroko, będąc projektantem zajmuje się też promocją designu, strategią rozwoju firm poprzez design oraz krytyką designu. Od lat jest też kuratorem i organizatorem wystaw promujących design na arenie międzynarodowej.
  Projektantka wspiera również firmy oraz instytucje państwowe jako konsultantka w dziedzinie designu oraz promocji dobrego wzornictwa w Polsce oraz zagranicą.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA