REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Ugo La Pietra spotka się z młodzieżą podczas Cersaie 2016

  • Autor: Ryneklazienek.pl, arr
  • 23 maj 2016 11:51
Ugo La Pietra spotka się z młodzieżą podczas Cersaie 2016

Ugo La Pietra, projektant, architekt i artysta jest kolejnym gościem specjalnym tegorocznego Cersaie. Weźmie udział w cyklicznym wydarzeniu pn. "Lesson in Reverse", które towarzyszy targom.

REKLAMA

"Lesson in Reverse" z udziałem Ugo La Pietra odbędzie się w bolońskim Palazzo dei Congressi, w piątek 30 września, począwszy od godziny 10.00. W wydarzeniach z lat poprzednich brali udział tacy mistrzowie designu, jak Enzo Mari, Alessandro Mendini, Riccardo Dalisi, Riccardo Blumer i Massimo Giacon.

Spotkanie z Ugo La Pietra to jedno z najważniejszych spotkań przeznaczonych dla młodzieży w programie "building, dwelling, thinking". Uczniowie uczęszczający do szkół w całym regionie Emilia Romagna będą mieli szansę zadawania pytań i cieszenia się niepowtarzalną okazję, aby porozmawiać twarzą w twarz z uznanym projektantem. Lekcję poprowadzi Fulvio Irace, historyk architektury i wykładowca na Politechnice w Mediolanie.

Ugo La Pietra urodził się w Bussi sul Tirino (PE) w 1938 roku, a obecnie mieszka i pracuje w Mediolanie. W 1960 roku stał się znany dzięki swojej pracy w dziedzinie sztuki konceptualnej i znaczącemu wkładowi w rozwój architektury i wzornictwa. Jego najważniejsze dzieła to: "The Italian garden" w Bolonii (utworzony w całości za pomocą płytek ceramicznych produkowanych w regionie Imola), pomniki w Cattolica (przy użyciu płytek ceramicznych z Faenza i mozaiki z Rawenny) oraz pomnika w Salento (z kamienia Lecce).

W 1979 roku Ugo La Pietra zdobył nagrodę Compasso d'Oro za badania przeprowadzone do projektu GESCAL dotyczącego budownictwa społecznego. W 2009 roku otrzymał nagrodę za całokształt twórczości na Palermo Design Week.

Brał udział w ponad 900 wystawach indywidualnych i zbiorowych, m.in. na Biennale w Wenecji, mediolańskim Triennale, w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku, Centrum Pompidou w Paryżu, Muzeum Rzemiosła Współczesnego w Nowym Jorku, Galleria Palazzo Galvani w Bolonii, czy w Neue Galerie w mieście Graz i wielu innych.

Wykładał na prawie wszystkich wydziałach architektury włoskich uczelni, w tym w Mediolanie, Palermo, Turynie i Wenecji, a także na ISIA w Faenza czy Istituto Europeo di Design w Mediolanie.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA