Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Logo UOKiK

Prezes UOKiK wydał sześć zgód na dokonanie koncentracji. Jedna z nich to pozwolenie na przejęcie Sklepów Komfort przez firmę należącą do Michała Sołowowa.

REKLAMA

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał również zgodę na przejęcie spółki Sklepy Komfort przez Barcocapital Investment. Przejmujący jest spółką holdingową bezpośrednio kontrolowaną przez przedsiębiorcę Michała Sołowowa (Sołowow jest znaczącym akcjonariuszem m.in. firmy Cersanit oraz Barlinek).

Spółka Sklepy Komfort zarządza siecią sklepów detalicznych Komfort, oferujących wyposażenie wnętrz, w szczególności dywanów i wykładzin.

Po przeprowadzeniu postępowań antymonopolowych, Prezes Urzędu uznał, że koncentracje nie doprowadzą do istotnego ograniczenia konkurencji.

Zgodnie z przepisami transakcja podlega zgłoszeniu do urzędu antymonopolowego, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce.

Decyzje wyrażające zgodę na dokonanie koncentracji wygasają, jeżeli połączenie nie zostanie dokonane w terminie 2 lat od ich wydania.

(źródło: UOKiK)


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA