REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Uzin rozbudowuje zakład produkcyjny

  • Autor: Rynek Łazienek
  • 01 lut 2017 09:20
Uzin rozbudowuje zakład produkcyjny
fot. Uzin
Uzin rozbudowuje zakład produkcyjny
Uzin rozbudowuje zakład produkcyjny
Uzin rozbudowuje zakład produkcyjny

Pod koniec grudnia minionego roku rozpoczęła się rozbudowa zakładu produkcyjnego spółki Uzin Polska Produkty Budowlane. Jej celem jest powiększenie powierzchni magazynowej oraz rozbudowa części biurowej. Inwestycja ma się zakończyć na przełomie maja i czerwca 2017 roku.

REKLAMA

Dzięki rozbudowie Uzin zyska nie tylko większą powierzchnią magazynową, ale również nowoczesną przestrzeń testową oraz centrum szkoleniowe dla klientów i personelu. Dodatkowe biura i pomieszczenia do spotkań pozwolą na rozwój kadr.

- Rozbudowa naszej legnickiej siedziby - części biurowej i produkcyjnej - podyktowana jest zwiększeniem produkcji i liczby zatrudnionych osób - mówi Tadeusz Wawrowski, Prezes Uzin Polska Produkty Budowlane Sp. z o.o. - Obecny budynek zostanie powiększony, powstanie także dodatkowe piętro.

Hala magazynowa zostanie wydłużona, a część biurowa zyska kolejną kondygnację. Za projekt rozbudowy odpowiada Jan Majgier z Legnicy, który 16 lat temu prowadził budowę zakładu produkcyjnego Uzin od podstaw.

- Tym razem nasze zadanie jest bardziej nietypowe - wszystkie prace będą bowiem prowadzone przy normalnym funkcjonowaniu zakładu produkcyjnego i pracowników w części biurowej - mówi główny projektant. - Prace rozpoczęliśmy też w okresie zimowym, który - jak wiadomo - nie sprzyja budowlańcom. Dodatkowo czas na realizację jest bardzo krótki.

Obecnie hala magazynowa ma wymiary 60x24 m, po rozbudowie będzie liczyć 90x24 m. W części frontowej, gdzie znajduje się biurowiec, budynek zyska 5,5 metra na wszystkich kondygnacjach (obecnie jest to parter i piętro, po zakończeniu inwestycji będzie jeszcze kolejna kondygnacja).

W części magazynowej zostanie zaaranżowana także dwupiętrowa przestrzeń szkoleniowo-testowa. Na dole będzie laboratorium pokazowe, a na piętrze sala szkoleniowo-konferencyjna.

- Posiadanie komfortowych warunków do prezentacji i testów produktów w naszej legnickiej siedzibie było leitmotivem tej rozbudowy. Zależy nam, by nasi klienci mogli w jednym miejscu poznać możliwości naszych produktów, dowiedzieć się jak je stosować oraz złożyć zamówienie - dodaje Prezes Spółki.

Zyska także strona wizualna budynku. Cała elewacja zostanie pokryta panelami, a nadbudowa stanie się bardziej przeszklona.
- Priorytetem dla nas było to, by rozbudowa zakładu nie przeszkadzała w codziennej pracy, ani nie powodowała przerw produkcyjnych - zaznacza Tadeusz Wawrowski. - Nie planujemy zatem w tym czasie żadnych przestojów. A Jan Majgier dodaje: - Prowadzone prace nie będą uciążliwe dla pracowników i otoczenia. Wszystkie generujące więcej hałasu zadania, takie jak np. wykuwanie, będziemy prowadzili w weekendy, by nie zakłócać pracy w biurach.

Konstrukcja rozbudowywanego budynku zakłada możliwość zamontowania na dachu magazynu ogniw fotowoltaicznych. - Wnikliwie obserwujemy trend wykorzystywania alternatywnych źródeł energii. Wiemy, że do takich rozwiązań należy przyszłość i dlatego zależało nam na tym, by nasze budynki były na nie gotowe - podkreśla Tadeusz Wawrowski oraz dodaje: - Kolejne inwestycje w zakładzie będą zmierzały ku zwiększeniu możliwości produkcyjnych oraz automatyzacji produkcji.

Przygotowania do rozbudowy siedziby Uzin w Legnickiej Specjalnej Stefie Ekonomicznej rozpoczęły się w kwietniu 2016 roku od pomiarów i tworzenia koncepcji. Inwestycja prowadzona jest w oparciu o dwa pozwolenia na budowę - odrębnie dla hali magazynowej oraz budynku biurowego.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA