REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Viega chce namówić instalatorów do stosowania technologii zaprasowywania

  • Autor: Redakcja
  • 06 lip 2016 16:56
Viega chce namówić instalatorów do stosowania technologii zaprasowywania
fot. Viega

W ostatnich latach zaprasowywanie na zimno stało się już podstawową techniką łączenia rur w instalacjach z miedzi, ale w Polsce wiele osób z branży wciąż jest przywiązanych do lutowania - uważają w firmie Viega. Dlatego dostawca systemów instalacyjnych rozpoczyna kampanię promującą mającą na celu upowszechnienie wśród polskich instalatorów, inwestorów i handlowców wiedzy na temat tej technologii.

REKLAMA

Mimo, że na rynkach zachodnioeuropejskich zaprasowywanie jest dziś wiodącą metodą łączenia rur miedzianych, to w Polsce wciąż nie wszyscy zdają sobie sprawę z jej oczywistych zalet i przewagi nad innymi rozwiązaniami - czytamy w komunikacje firmy Viega. Producent rozpoczyna szeroką kampanię skierowaną do sieci handlowych, instalatorów, projektantów i inwestorów. Już od lipca w wybranych punktach sprzedaży dostępne będą specjalne materiały promocyjne, w których zawarte są informacje, dlaczego warto stosować system Profipress w instalacjach wodnych, grzewczych i przemysłowych.

Jak podkreślają przedstawiciele firmy: technologia zaprasowywania na zimno skraca czas montażu nawet o 50% w porównaniu z lutowaniem, co przekłada się na niższe koszty robocizny. Eliminuje też ryzyko pożaru lub powstania nieestetycznych śladów przypalenia lub lutowania. Jest to niezwykle istotne podczas prac w użytkowanych już pomieszczeniach. 


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA