Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Viega szkoli przyszłych instalatorów

  • Autor: Ryneklazienek.pl, AK
  • 05 lis 2014 08:04
Viega szkoli przyszłych instalatorów
Przy stole montażowym uczniowie mogą własnoręcznie wypróbować zalety techniki zaprasowywania. Fot. Viega
Viega szkoli przyszłych instalatorów
Viega szkoli przyszłych instalatorów
Viega szkoli przyszłych instalatorów

Zaprezentowanie nowoczesnych technologii i rozwiązań od strony praktycznej i teoretycznej – to cel warsztatów organizowanych przez producentów systemów instalacyjnych m.in dla uczniów klas o profilu Technik Urządzeń Sanitarnych.

REKLAMA

Najważniejsze tematy poruszane podczas szkoleń to systemy instalacyjne, montaż systemów podtynkowych i technika odprowadzania wody. Zajęcia odbywają się w nowoczesnym centrum szkoleniowym firmy Viega przy ul. Postępu 6 w Warszawie. W październiku wzięły w nich udział trzy klasy z Technikum Architektoniczno-Budowlanego w Warszawie, Państwowych Szkół Budownictwa i Geodezji w Lublinie oraz Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Rykach.

Teoria i praktyka

Warsztaty podzielone są na część teoretyczną i praktyczną. Pierwsza odbywa się w multimedialnej sali szkoleniowej, gdzie uczniowie dowiadują się wszystkiego o nowoczesnych technologiach łączenia rur, doborze materiałów instalacyjnych, czy prawidłowym montażu odwodnień podłogowych. Wykład uzupełniają odpowiednie filmy instruktażowe. Następnie przyszli instalatorzy przechodzą do części ekspozycyjnej, w której zaprezentowane są wszystkie produkty i rozwiązania firmy Viega. Przy stole montażowym mogą na własne oczy przekonać się o zaletach nowoczesnej techniki zaprasowywania, a także własnoręcznie wykonać połączenia przy pomocy zaciskarki.

- Niezwykle ważny jest dla nas kontakt z producentami, którzy zwracają uwagę na rzeczy jakich często nie ma w podręcznikach, nowe technologie, przykłady z życia – mówi Artur Kryczka, nauczyciel przedmiotów budowlanych z ZSZ nr 2 w Rykach. – Po raz pierwszy usłyszeliśmy na przykład, że połączenia zaprasowywane można stosować w instalacjach gazowych.

W najbliższych miesiącach firma Viega będzie kontynuować program szkoleniowy. Szkoły, które byłyby zainteresowane udziałem prosimy o kontakt z naszym centrum szkoleniowym w Warszawie, tel. 22 33 191 08. 


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA