REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Viega udostępnia bazę danych BIM

  • Autor: Redakcja RynekLazienek.pl
  • 07 cze 2017 12:25
Viega udostępnia bazę danych BIM
Parametryczne dane BIM firmy Viega są używane do planowania w cyfrowym modelu budowlanym. Fot. Viega

Viega dostarcza bezpłatne dane BIM dotyczące swoich produktów.

REKLAMA

Przyszłość budownictwa leży w technologiach cyfrowych. Building Information Model (BIM) to narzędzie planistyczne, które łączy elementy projektu związane z różnymi branżami, w jednym wirtualnym modelu budynku. Wpływa to znacząco na efektywność ekonomiczną i niezawodność poszczególnych procesów, włączając w to fazę operacyjną. Baza danych BIM firmy Viega jest dostępna bezpłatnie na stronie: www.viega.com/BIM

W dzisiejszych czasach trudno wyobrazić sobie już zintegrowany proces projektowania budynku, bez odpowiedniego oprogramowania planistycznego. Trend ten stał się jeszcze bardziej zauważalny dzięki upowszechnieniu cyfrowego modelu budowlanego BIM. Podstawowym warunkiem zastosowania tej technologii jest dostępność właściwie przygotowanej bazy produktowej.

Z myślą o przyszłości: cyfrowe dane produktowe Viega

Z jednej strony Viega dostarcza takie dane, zgodnie z VDI 3805. Te regulacje określają standard przechowywania wszystkich technicznych, biznesowych i geometrycznych informacji na temat produktów. Zgodnie z VDI 3805 dane produktowe Viega są skonfigurowane w taki sposób, by odpowiadały przyszłym standardom BIM określonym w ISO 16757. Celem ISO 16757 będzie internacjonalizacja standardów ustalonych w ramach VDI 3805 pod pojęciem „Struktury danych do elektronicznych katalogów produktowych dla usług budowlanych”.

Z drugiej strony Viega oferuje również krajowe, parametryczne dane Autodesk Revit do planowania opartego na BIM. Ta baza danych także zawiera odpowiednie informacje produktowe, potrzebne do projektowania i przetargów.

Dane BIM – zawsze aktualne

Dane są zarządzane centralnie, dzięki czemu zawsze pozostają aktualne. Dzięki temu projektanci i handlowcy mają pewność, że podczas pracy korzystają z najnowszych informacji produktowych. Baza danych BIM firmy Viega jest dostępna bezpłatnie na stronie: www.viega.com/BIM

 

 

 


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA