REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Viega udostępniła nowy konfigurator do odpływów

  • Autor: Ryneklazienek.pl, arr
  • 12 gru 2016 12:43
Viega udostępniła nowy konfigurator do odpływów
fot. Viega

Konfigurator udostępniony na stronie internetowej Viega, umożliwia szybki i bezpieczny wybór optymalnego odpływu online. Można z niego korzystać za pomocą komputera stacjonarnego lub urządzeń mobilnych.

REKLAMA

Nie ma uniwersalnych rozwiązań do odwodnień stosowanych przy prysznicach bez brodzika. Uwarunkowania budowlane, takie jak konstrukcja posadzki, wymagana wydajność odpływu czy jego umiejscowienie, odgrywają tu równie istotną rolę, co względy estetyczne. Za każdym razem projektant i instalator muszą odpowiedzieć sobie na wiele różnych pytań.

Trzeba określić m. in. jaki rodzaj odpływu będzie najlepszy, jaka jest niezbędna wydajność, czy jak zintegrować odpływ w posadzce z zachowaniem odpowiedniego spadku i szczelności. Pomocą w odpowiedzi na te pytania jest nowy konfigurator do odwodnień podłogowych Advantix, który oferuje marka Viega.

Z konfiguratora można korzystać za pośrednictwem komputera, tabletu lub smartfona. Jego obsługa jest bardzo intuicyjna. Projektant lub instalator nawet bezpośrednio na budowie może określić:

- jaki rodzaj odpływu ma być zastosowany (liniowy, punktowy czy przeciwpożarowy),
- jak wygląda sytuacja montażowa (uszczelnienie itp.),
- jakie rozwiązania będą tu optymalne (wraz z detalami, takimi jak wymiary, wydajność odpływu czy wysokość zamknięcia wodnego) oraz
- jaki zastosować ruszt.

Kolejnym punktem menu jest automatyczne podsumowanie wraz z przekrojem, wszystkimi danymi technicznymi i listą materiałów. Dane te można następnie zapisać w osobnym dokumencie i wydrukować lub przesłać mailem jako link.

Konfigurator dostępny jest na stronie internetowej marki Viega.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA